Õnnestunud neeru- ja eesnäärmekasvaja krüoablatsioonid

28.05.2008 27. mail teostati Regionaalhaiglas teist korda neerukasvaja ja eesnäärmekasvaja krüoablatsioon (esimene toimus 12. mail).

Tegemist on meetodiga, kus vähirakke külmutatakse (temperatuuril alla -40 C) ja need seeläbi hävitatakse. Krüoablatsiooni raviprotseduuri käigus toimub külmutamine Argooniga 2 korda a 10 minutit, mille vahel toimub kasvajakoe sulatamine, selleks kasutatakse vajadusel Heeliumit.
Neeru- ja eesnäärmekasvajate krüoablatsiooni rakendame meie esimesena Baltimaades. Oleme liitunud Skandinaavia uurijate grupiga, kus osalevad Soome (Vaasa haigla), Rootsi (kolm haiglat, sh Karolinska), Norra, Taani ja Eesti poolt Regionaalhaigla.
Operatsioonid viisid läbi dr Leonhard Kukk ja dr Peep Baum, juhendas-õpetas dr Peter Nylund Vaasa haiglast. Kohal viibisid firmade B&K Medical, GalilMedical ja Olympus firmade esindajad ja insenerid, kelle tehnilisel kaasabil operatsioonid toimusid.
Nii neeru- kui ka eesnäärmekasvajate operatsioonid õnnestusid hästi.