Täna allkirjastati Põhja-Eesti Regionaalhaigla uue korpuse ehituslepingud

11.07.2007 Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatus allkirjastas täna haigla uue korpuse viis ehituslepingut. Riigihankekonkursi tulemusel valiti ehituse peatöövõtjaks AS Koger & Partnerid. Uus hoone peab kavakohaselt valmima 2009. aasta suvel ning selle kogumaksumus on 1,021 miljardit krooni.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmis 690,2 miljonit krooni maksva ehituse peatöövõtu lepingu ASiga Koger & Partnerid, kes tegi seitsme eelkvalifitseeritud osaleja hulgast parima pakkumise. Kõik uue hoone ehituse töövõtjad valiti välja riigihankekonkursiga. Kokku laekus viiele riigihankekonkursile 17 pakkumist.

„On hea meel tõdeda, et Regionaalhaigla on endiselt riigi prioriteet ning uue korpuse ehituse ettevalmistusse investeeritud kolme aasta töö ja üle 100 miljoni krooni ei ole kulunud asjata,“ sõnas haigla juhatuse esimees Tõnis Allik. „Oleme leidnud selle edukaks lõpuleviimiseks väärilised ja usaldusväärsed ehituspartnerid.“

„Auasi on olla valitud kogu Eesti tervishoiule nii vajaliku kompleksi peatöövõtjaks,” ütles Koger & Partnerid nõukogu esimees Andres Koger. „Täna sõlmitud Regionaalhaigla ehituse leping on nii ehitusmahult kui tähtsuselt suurim kõigist Koger & Partnerid seni riigi tellimusel loodud objektidest,” lisas Andres Koger.

Lisaks peatöövõtule sõlmiti täna ka neli alltöövõtu lepingut. ASiga Telegrupp sõlmiti leping nõrkvoolupaigaldise ehituseks, ASiga Eesti AGA meditsiiniliste gaaside süsteemide ehituseks, ASiga Clik ventilatsiooni-, jahutuse- ja küttesüsteemide ehituseks ning ASiga Elektritsentrum elektripaigaldise ja hooneautomaatika ehituseks. Kokku on ehituslepingute maksumus 1,021 miljardit krooni.

Ehitamist on plaanis finantseerida 750 miljoni krooni ulatuses riigi vahenditest, eelkõige Euroopa Liidu struktuurfondidest ning ca 300 miljoni krooni ulatuses haigla omavahenditest, mis koosnevad valdavas osas Põhjamaade Investeerimispanga laenust.

Lepingud sõlmiti Regionaalhaigla nõukogu poolt saadud volituste alusel pärast finantseerimisalaseid konsultatsioone Sotsiaalministeeriumiga.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla uus korpus peab kavakohaselt valmima 2009. aasta suvel. Uus hoone on viiekorruseline (sh maa-alune ja tehniline korrus), kus on
29 807 ruutmeetrit põrandapinda. Korpuses leiab asukoha kõrgtehnoloogiline diagnostika.

Uue hoone ehitus on esimene etapp rahvusvahelistele standarditele vastava Mustamäe meditsiinilinnaku rajamisest, kuhu on plaanis aastaks 2012 koondada ka Regionaalhaigla koosseisu kuuluvad Hiiu onkoloogia- ning nahahaiguste keskus, psühhiaatriakliinik ja verekeskus. Regionaalhaigla peab kõrgema etapi haiglana tagama kõrgtehnoloogilise diagnostika ja ravi kahele kolmandikule Eesti elanikkonnast.

Uue korpuse projekti on koostanud arhitektuuribüroo Pluss OÜ ja arhitektuurse lahenduse autoriks on arhitekt Indrek Suigusaar.

Ehituse peatöövõtja AS Koger & Partnerid on 1998. aastal loodud ehitusjuhtimise ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Bulgaarias. AS Koger & Partnerid 2006. aasta käive oli 932 miljonit krooni ja kasum 28 miljonit krooni. 2007. aasta käibeks planeerib Koger ja Partnerid 1,2 miljardit krooni. AS Koger & Partnerid tegevus vastab ISO 9001 standardile. Ettevõttel on laialdased kogemused väga erinevates ehitusvaldkondades alustades teede- ja keskkonnaehitusest ja lõpetades naftaterminalide ehitamisega. Riigi tellimusel on Koger & Partnerid seni ehitanud lasteaedu, koolimaju ja saatkondi.