Lääne-Tallinna Keskhaigla õed praktiseerivad Regionaalhaiglas

23.09.2020

Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla on leppinud kokku eripatoloogiaga COVID+ patsientide ravile suunamise nakkuskeskusesse. Patsientide turvaliseks teenindamiseks tulid Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskeskuse õed oma teadmisi ja oskusi täiendama Regionaalhaigla intensiivravi, kardioloogia, neurokirurgia, onkoloogia, veresoonte- ja rindkerekirurgia osakondadesse. Projekti raames saavad kolme nädala jooksul koolitust Regionaalhaiglas 16 nakkuskeskuse õde.

“Meil on hea meel oma teadmisi jagada ning viia kolleegidele läbi spetsiifilist ja praktilist täiendõpet. Seda seetõttu, et lähitulevikus võivad nakkuskeskusesse sattuda ravile selliste patoloogiatega patsiendid, kellega kokkupuudet õdedel varem olnud ei ole,” ütles Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko. “Tundub, et alustasime projektiga õigel ajal, sest viimased päevad näitavad COVID+ patsientide osas stabiilset ja positiivset kasvutrendi. Regionaalhaiglas saadud oskused võivad üsna varsti õdede töös rakendust leida,” selgitas Gaidajenko, lisades: “Siinkohal soovin tänada Regionaalhaigla kolleege, kes leidsid väga intensiivsel tööperioodil aega nakkuskliiniku õdesid juhendada”.