Regionaalhaigla meedikud kutsuvad jätkuvale valvsusele nakkusriski osas

20.05.2020

Sammhaaval on COVID-19 epidemioloogiline olukord paranemas, eriolukord on lõppenud ja piiranguid leevendatakse. Samas ei ole nakkusoht veel kadunud ja ennetusmeetmed on jätkuvalt olulised.

Regionaalhaigla meedikud paluvad Eesti inimestel jätkuvalt järgida ennetusmeetmeid nagu kätehügieen, köha etikett ja distantsi hoidmine. „Veel ei tohi kindlasti valvsust kaotada,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Taving ja lisas: „Korralik kätehügieen ja distantsi hoidmine on jätkuvalt võtmeks nakkuse leviku vältimisel. Palume inimestel tavapärase elurütmi suunas liikudes toimida vastutustundlikult ja vältida asjatute riskide võtmist.“

Haiglad on taastanud tavapärase töörütmi, säilitades valmiduse ka COVID-positiivsete patsientide raviks. Haiglasisese nakkuse leviku vältimiseks järgitakse rangelt ennetusmeetmeid ja hinnatakse nii töötajate kui patsientide nakkusriski. „Tervishoiutöötajatel on suurem risk haigestumiseks, sest nende kokkupuuted haigetega on sageli vältimatud,“ sõnas Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets ja lisas: „Tervishoiutöötajatelt edasi kantavad riskid nii kolleegidele kui nõrga immuunsusega patsientidele on märkimisväärsed. Seetõttu peame oma käitumisega olema mõnevõrra rangemad kui muu ühiskond ning lisaks tööalasele hoolsusele teadlikult kasutama meetmeid, et vältida haigestumist ka elukondlikult. Oluline on igaühe panus.

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad kõiki inimesi vastutustundlikule käitumisele. Eriti kehtib see üritustel osalemise kohta, kus koguneb suurem hulk inimesi, sealhulgas kohtumised suuremas pereringis või sõpradega. „COVID-19 haiguse teise laine tulek, aeg ja levik sõltub meist igaühest,“ ütles prof Talving. „Kui hoiame enda ja oma lähedaste tervist, hoiame paremini ära ka nakkuse leviku ühiskonnas.“

Vaata ka https://www.terviseamet.ee/et/terviseameti-riskihinnangud-covid-19-piira...