Tromboosiravi kabinet

Regionaalhaigla Mustamäe korpuses asub tromboosiravi kabinet (Polikliiniku registratuur 12, 1. korrus, ruum C1086), kus patsiente nõustavad kogenud sisehaiguste arstid dr Jelena Kostjuk, dr Marianne Laheäär, dr Leonid Raidjuk, dr Helen Ilumets, dr Ljudmilla Kalinina, dr Kristiina Püvi ning tromboosiõed Niina Rjabova, Kadi Kangur, Alina Borovkova. 

Arstide ambulatoorsetele konsultatsioonidele on saatekirjaga oodatud venoosse trombembolismiga patsiendid, kes vajavad täiendavat diagnostikat tromboosi põhjuste väljaselgitamiseks, nõustamist ravi kestuse, lõpetamise ja edaspidise sekundaarse profülaktika osas. Arstid tegelevad ka rasedusaegse trombemboolia ja selle ravi ning raseduspatoloogiaga seotud trombofiilia diagnostika ja nõustamisega. Samuti kõrge tromboosiriskiga patsientide perioperatiivse s.o lõikuseelse, lõikusaegse ning lõikusjärgse profülaktika nõustamisega. Nõustame ja jälgime onkoloogilise diagnoosiga patsiente, kes vajavad antikoagulantravi.

Tromboosikabinetis, lisaks arstide vastuvõttudele, toimuvad ka tromboosiõdede iseseisvad vastuvõtud. Tromboosikabineti õed nõustavad nii konsultatiivses polikliinikus kui ka statsionaaris patsiente, kellele venoosse tromboosi või kodade virvendusarütmia tõttu on määratud vere hüübimist pärssiv ravi (antikoagulantravi). Vastuvõtu ajal selgitatakse tromboosi olemust, selle ravivõimalusi, enesejälgimise põhimõtteid; õpetatakse ravimite süstetehnikat; antakse toitumis- ja elustiilialaseid soovitusi; jagatakse kompressioonraviga seonduvat informatsiooni. Tromboosikabineti õdede jälgivad ka Marevan-ravil olevaid patsiente vajadusel korrigeerivad ravi.

Tromboosiravi kabineti arsti ning tromboosiõe vastuvõtule saab registreeruda telefonil 617 1573. Arsti vastuvõtule pöördumiseks on vajalik saatekiri.