DSC05816-1.jpg

Täna tähistame perearstide päeva

19.05.2020

Täna, 19. mail tähistatakse perearstide päeva. Regionaalhaigla soovib headele koostööpartneritele perearstidele kaunist päeva ning tänab usaldusliku ja tulemusliku koostöö eest patsientide ravis. 

Regionaalhaigla ja Eesti Perearstide Seltsi algatusel 2013. aastal loodud e-konsultatsioon on aegapidi tõestanud vajalikkust kõigile osapooltele – perearstidele, eriarstidele ja eelkõige patsientidele, kes tänu e-konsultatsioonile saavad enda tervisemuredele kiirema lahenduse. Regionaalhaigla juhatuse liikme Terje Peetso sõnul on e-konsultatsioonide arv aasta-aastalt kasvanud ja on end COVID-19 nakkuspuhangust tingitud piirangute ajal igati ära tasunud ning lisab: „E-konsultatsioonide vajalikkust tõestas just riigis kehtinud eriolukord, kus olime sunnitud eriarstide visiite piirama. E-konsultatsioonid olid väga õigel kohal aitamaks edasised raviplaanid paika panna.“ 

Kui esialgu alustati vaid kahe erialaga – uroloogia ja endokrinoloogia –, siis tänaseks on nimekirjas koguni 23 eriala, kus spetsialistid e-konsultatsioone pakuvad.

Haigekassa andmetel tegid perearstid kõige enam e-konsultatsioone tervise infosüsteemi kaudu neuroloogidega, millele järgnesid allergoloogiga-immunoloogia ja ortopeedia erialad. Regionaalhaiglas teostati 2019. aastal üheksa kuuga 6002 e-konsultatsiooni, aasta varem samal ajal oli see arv 4564. 

Regionaalhaiglas on selle aasta esimese nelja kuuga enim e-konsultatsioone tehtud neuroloogia, ortopeedia, hematoloogia ja pulmonoloogia spetsialistidega.

 

e-konsultatsioonid.png

 

 

 

 

 

 

Haigekassa ülevaatlikku videot e-konsultatsioonist saab vaadata siit: www.youtube.com/watch?time_continue=30&v=NxRe1naZjNA