Regionaalhaiglale anti üle Quintilese partnerhaigla sertifikaat

13.11.2009 Neljapäeval, 12. novembril andis Quintiles Estonia OÜ juht Katrin Kaarna Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehele Tõnis Allikule üle Quintilese partnerhaigla sertifikaadi.

Quintilese sertifikaat antakse raviasutustele, kes on deklareerinud selget huvi kliiniliste uuringutega tegelemiseks parimal kaasaegsel tasemel. Quintiles Estonia OÜ juht Katrin Kaarna märkis, et koostöö Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga on edukalt kestnud juba 10 aastat. „Sertifikaadi üleandmisega soovime tunnustada parimaid koostööpartnereid. Sertifikaat on kvaliteedimärk, mis näitab raviasutuse jätkusuutlikkust kliiniliste uuringute tegijana,“ märkis Kaarna. Tema sõnul suunatakse sertifitseeritud raviasutusse sihipäraselt rohkem järelepärimisi, mille alusel toimub uuringukeskuste valik rahvusvahelistes projektides. „See on ülioluline viis nii Regionaalhaigla kui ka Eesti jaoks tervikuna teadusuuringute jätkusuutlikkuse tagamisel, kuna majandussurutise tingimustes on mitmed arendusprojektid rahvusvaheliste ravimifirmade poolt lõpetatud või hetkel peatatud,“ lisas Kaarna.

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul on Regionaalhaiglal hea meel, et meie paljude töötajate mitmete aastate tööd kliiniliste uuringute läbiviimisel ja protsessi kvaliteedi arendamisel tunnustatakse.