Õdede päev

Regionaalhaigla tähistab õdede päeva

10.05.2019

Traditsiooniliselt tähistatakse 12. mail rahvusvahelist õdede päeva, sel aastal on päeva motoks „Tervis kõigile“. Regionaalhaiglas on õenduse teema fookuses terve nädala jooksul, haigla parimaid õdesid tunnustati pidulikult Arvo Pärdi Keskuses.
„Õendustöötajal on tervishoius oluline ja aina kasvav roll,“ ütles Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko ja lisas: „Õde on partner arstile, patsiendile  ja tema lähedastele ning just sellest usalduslikust suhtest sõltub patsiendi kogemus.“  Aina enam on just õde see, kes aitab patsiendil haigusega toime tulla igapäevaelus, selgitab raviprotsessi olemust ja raviskeemi jälgimise vajalikkust. „Õed on tervishoiusüsteemis algatajad ja eestvedajad, seistes patsientide eest nii meditsiinilisel kui inimlikul tasandil. Õdede ambulatoorsete vastuvõttude arv suureneb aasta-aastalt ning õdesid usaldatakse üha rohkem,“ märkis Gaidajenko.
Õdede tunnustamisüritusel osalenud sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on õed meie tervishoiusüsteemis võtmetähtsusega. „Õdedel on võtmeroll meie tervishoiu inimkesksemaks muutmisel. Just õde on sageli patsiendile ja tema lähedastele tervishoiusüsteemis peamiseks teejuhiks ja toeks. Õed on üha põhjalikuma ettevalmistusega oma valdkonna tõelised professionaalid, kelle vastutus ja iseseisva otsustusõiguse ulatus ravitöös tulevikus veelgi kasvab. Seda nii esmatasandi tervisekeskustes, eriarstide meeskondades haiglates kui ka iseseisva õendusabi valdkonnas,“ ütles minister Tanel Kiik. „Tunnustan ja tänan kõiki õendusala töötajaid selle olulise ja vastutusrikka töö pühendumisega tegemise eest.“
Eestis töötab 2019. aasta maikuu seisuga õena ligi 8500 inimest. Nõudlus õendustöötajate järele suureneb, sest elanikkond vananeb ja aasta-aastalt on abivajajaid rohkem.

Regionaalhaigla 2019 aasta parimad õendus- ja hooldustöötajad

Anestesioloogiakliiniku 2019 aasta õde Reelika Lohi

Diagnostikakliiniku aasta 2019 aasta bioanalüütik Katrin Tiivoja

Järelravi kliiniku 2019 aasta õde Katerina Terentjeva

Kirurgiakliiniku 2019 aasta õde Tatjana Netšeporuk

Onkoloogia-ja hematoloogiakliiniku 2019 aasta radioloogiatehnik Merve Adamson

Psühhiaatriakliiniku 2019 aasta õde Eva Zupping

Sisehaiguste kliiniku 2019 aasta õde Jevgenia Kutepova

Anestesioloogiakliiniku 2019 aasta abiline Rita Tsvetkova

Diagnostikakliiniku 2019 aasta abiline Larissa Makarova

Järelravi kliiniku 2019 aasta hooldaja Oksana Senyukova

Kirurgiakliiniku 2019 aasta hooldaja Eva Tammessaar

Onkoloogia-ja hematoloogiakliiniku 2019 aasta hooldaja Natalja Meša

Psühhiaatriakliiniku 2019 aasta hooldaja Ene Vaht

Sisehaiguste kliiniku 2019 aasta hooldaja  Nadežda Kovalevskaja