106901638_324613898547337_8936768053761342646_n.jpg

Regionaalhaigla pälvis peaministrilt kriisiaegse abi eest tänumedali

06.07.2020

Peaminister Jüri Ratas tänas 3. juulil Tallinna botaanikaaias tänukontserdil eri elualade esindajaid, kes aitasid lahendada koroonaviirusest põhjustatud eriolukorda. Teiste seas andis peaminister tänumedali ka Põhja-Eesti Regionaalhaiglale.

Ratas tänas kõnes tervishoiutöötajaid, teadlasi, päästeametnikke, politseinikke, kaitseväelasi ja kaitseliitlasi, Terviseameti ja Häirekeskuse töötajaid, ettevõtjaid, ametnikke, haridus- ja sotsiaaltöötajaid, diplomaate ja konsulaartöötajaid, ajakirjanikke ja meediatöötajaid, vabatahtlikke, kohalike omavalitsuste ja põhiseaduslike institutsioonide esindajaid ning kõiki Eestimaa inimesi.

"Te kõik olete teeninud ära suure tänu ja tunnustuse. Teie töö ja panus ka kriisi kõige kriitilisematel hetkedel väärib siirast imetlust," ütles ta. "Kõigi eestimaalaste käitumine on olnud neil rasketel kuudel väga mõistlik. Mitte ükski piirang ega keeld ei töötaks, kui me neisse ei usuks ega nende järgi oma käitumist ei seaks."

Ratase sõnul on nii ühiskond kui ka igaüks eraldi olnud raskes olukorras, kuid ühiselt on saadud hakkama. "Me oleme seni tulnud toime ning saame võitu ka siis, kui viirus uue lainena tagasi tuleb, toetudes omandatud kogemustele ja teadmistele, kaitstes oma lähedasi, naabreid ja ametikaaslasi ning hoides tervet ühiskonda ja meie igapäevaelu," ütles Ratas.

Galeriid saab vaadata siit.