Infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets

Regionaalhaigla palub haigena patsiente mitte külastada

24.01.2019

Palume patsiente külastada vaid tervena ja viirushaiguste tunnuste korral sellest kindlasti loobuda. Haigena lähedasi külastades võite seada niigi nõrga immuunsüsteemiga patsientide tervise ohtu. Samuti palume loobuda lähedaste külastamisest haiglas, kui olete ise terve, kuid koduste seas on viirushaiguste sümptomitega inimesi.

Oodake, kuni teie tervenemisest on möödas vähemalt 3 päeva. Hingamisteede viiruste haigustunnusteks on nohu, köha, palavik, kurguvalu, lihasvalu. Sooleinfektsioonide haigustunnusteks on oksendamine või kõhulahtisus.

Hingamisteede infektsioonide ennetamisel on abiks lihtsate köha etiketi reeglite järgimine:

• aevastamisel või köhimisel pöörake pea teistest eemale;
  • katke suu ja nina pabertaskurätikuga, nii ei lendu viirused aevastamisel ja köhimisel kaugele;
  • visake pabertaskurätik kohe peale kasutamist prügikasti;
  • kui pabertaskurätikut ei ole käepärast, katke aevastades oma suu ja nina varrukaga;
  • puhastage käed antiseptikumiga või peske vee ja seebiga. Puhastage käsi ka haiglast lahkumisel, nii ei võta te haigustekitajaid koju kaasa.

Sooleinfektsioonide ennetamiseks tuleb peale tualeti külastamist pesta hoolikalt käed vee ja seebiga.

Haiglas või polikliinikus viibides on võimalik kasutada ühekordseid kaitsemaske, mille saate osakonnast või haigla infost.

Inimestel, kellel on viirushaiguste sümptomid, aga peaksid tulema plaanilisele eriarsti vastuvõtule, uuringutele või plaanilisele haiglaravile, soovitame see ära jätta informeerides haiglat telefonitsi 617 1049, e-posti aadressil registratuur@regionaalhaigla.ee või digiregistratuuris.