Regionaalhaigla kontrollib haigla valmisolekut suurõnnetusteks

13.11.2010

Homme, 16. novembril toimub Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuses kriisiõppus kontrollimaks keskuse ning haigla uue korpuse valmisolekut suurõnnetuste korral. Haiglasisene õppus toimub kella 10-12ni erakorralise meditsiini keskuses ning X-korpuse aatriumis. Vastavalt õppuse stsenaariumile tuuakse kiirabiga haiglasse 25 erineva raskusastmega patsienti, kes vastavalt nende tervislikule seisundile ja uuringute tulemustele suunatakse intensiivravi osakondadesse, operatsioonikeskusesse või teistesse haigla osakondadesse.

Õppuse käigus kontrollitakse erakorralise meditsiini keskuse võimekust ja kriisiplaani toimimist uues korpuses, testitakse kannatanute liikumise logistikat ning harjutatakse kiirabibrigaadide ja haiglapersonali koostööd.
Õppusel osalevad keskuse töötajad, kes ei ole sel ajal seotud tööülesannete täitmisega. Samaaegselt õppusele jätkab erakorralise meditsiini keskus patsientide vastuvõttu. Patisente ning külastajaid õppus ei puuduta ning nende turvalisus on tagatud. Haigla vabandab võimalike ebamugavuste pärast!

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse koosseisu kuuluvad erakorralise meditsiini osakond, kiirabiosakond ja reanimobiiliosakond. Keskuses saab aastas abi ligi 68 000 patsienti, seega ööpäevas ca 190 patsienti.
Uues X-korpuses loodi kõik eeldused selleks, et erakorralise meditsiini keskus koostöös intensiivravi keskuse ning teiste osakondadega suudaks suurõnnetuse korral 1-2 tunni jooksul tõsta erakorraliste patsientide vastuvõtu võimekust kuni 50% võrra.