Mariken Ross

Regionaalhaigla hematoloogiakeskus sai rahvusvahelise akrediteeringu

03.08.2020

Põhja-Eesti Regionaalhaigla hematoloogiakeskus läbis Euroopa Hemofiilia Võrgustiku (European Haemophilia Network (EUHANET) akrediteeringuprotsessi ja sai tunnustatud kui Euroopa Veritsushäirete Ravi Keskus (European Hemophilia Treatment Centre).
„Mul on siiralt hea  meel, et meie veritsushäirete meeskond on peale pikka ettevalmistusperioodi  saavutanud rahvusvahelise tunnustuse,“ ütles Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere. Regionaalhaigla hematoloogiakeskuse juhataja dr Mariken Rossi sõnul oli akrediteerimise protsess aeganõudev ja põhjalik. „Akrediteering kinnitab, et oleme viinud Regionaalhaiglas veritsushäiretega patsientide ravi Eestis uuele tasemele,“ ütles dr Ross.„Pakume Eesti veritsushäiretega patsientidele terviklikku ning kompleksset ravi,“ ütles dr Ross. „Raviprotsessis ja elukvaliteedi hoidmisel on äärmiselt oluline eri erialade spetsialistide tihe ja läbimõeldud koostöö, et tagada õigeaegne diagnoos, tõhus ja järjepidev aktiivravi ning taastusravi. Rahvusvaheline tunnustus suurendab veelgi meie patsientidele turvatunnet ja annab ka kvaliteedigarantii,“ lisas dr Ross.
Dr Rossi sõnul liigub veritsushäirete meeskond arendustegevustega edasi.
„Oleme koostöös võtnud fookusesse veritsushaigustega patsientidele osutatava raviteenuse, seni on veritsushäiretega patsientidega tegelevad tervishoiuasutused puudust tundnud ühiselt kokkulepitud koostööpõhimõtetest ja ühtsest veritsushäiretega patsientide registrist. Aasta alguses loodud multidistsiplinaarne töörühm tegutseb koos, et need lüngad täita ja tagada patsientidele sujuv terviklik raviteekond,“ rääkis dr Ross, kes on ka töörühma juht. Dr Ross rõhutas, et  koostöö on olnud ka senini väga hea, kuid loodav veritsushäirete keskus võimaldab harvikhaigusega tegelevatel spetsialistidel ühtsete jälgimisjuhendite alusel patsiente nõustada ja ravida. Koostöös Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku, Tallinna Lastehaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumi ühendlabori kliinilise geneetika keskusega on koostamisel hõlpsamini kasutatavad juhised ka perearstidele ning günekoloogidele veritsushäiretega patsientide hindamiseks ning eriarstile suunamiseks.
Hematoloogiakeskus kuulub Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku koosseisu. Regionaalhaigla interdistsiplinaarne vähikeskus on alates 2018. a sügisest esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO (European Society for Medical Oncology) poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud  keskus Balti regioonis. Regionaalhaigla on ka Euroopa Vähikeskuste Organisatsiooni OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliige. Regionaalhaigla kiiritusravikeskus on auditeeritud ja akrediteeritud Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri poolt.