Kõrgtehnoloogiline C-korpus

Regionaalhaigla avas kõrgtehnoloogilise meditsiinilinnaku

28.03.2016

24. märtsil avati Regionaalhaiglas terviklik kõrgtehnoloogiline korpus, kus paiknevad päevakirurgia operatsiooniplokk, Eesti suurim haigla verepank, kardioloogiakeskus, laboratoorium, polikliinikud, ainulaadne logistika- ja jäätmekeskus ja haigla keskusköök. Pikaajalise europrojekti tulemusena sai Regionaalhaigla koos 2010 aastal valminud X korpusega juurde 57 336 m² kaasaegset ravipinda.

Regionaalhaigla juhatuse liikme Sven Kruubi sõnul muudab uue C-korpuse valmimine kogu ravitegevuse tunduvalt kompaktsemaks ning liikumise haiglas mugavamaks nii patsientidele kui ka haigla töötajatele.  „Uue korpuse ruumilahendused on terviklikud, näiteks radioloogiakeskus ja laboratoorium asuvad erialakabinettidest vaid „kiviviske kaugusel“ ja uus päevakirurgia osakond paikneb kirurgiapolikliiniku vahetus läheduses,“ rääkis Kruup. Kruubi sõnul rakendub haiglas ühtne polikliinikute süsteem kõigile Regionaalhaigla erialadele ning lihtsustub polikliinikutesse ja uuringutele liikumine. Haigla aatriumist saab keskpunkt, kus ühele poole jäävad erialapolikliinikud ja teisele poole radioloogiaregistratuurid.
Vastvalminud C-korpuses hakkavad paiknema kõrgtehnoloogiaga varustatud päevakirurgia operatsiooniplokk, Eesti suurim haigla verepank, kardioloogiakeskus koos kardiointensiivravi-, invasiivkardioloogia- ja funktsionaaldiagnostika osakondadega ja uue palatikorpusega, laboratoorium,  polikliinikud, ainulaadne logistika- ja jäätmekeskus, haiglaköök ning erinevad haigla tehnilised teenistused.
Päevakirurgia osakond
C-korpuse valmimisega koondatakse haigla kogu kirurgiline tegevus Mustamäe meditsiinilinnakusse. „Uus päevakirurgia keskus moodustab koos meie ülejäänud maailmatasemel operatsioonitubadega ühtse terviku, luues patsientidele turvalise keskkonna päevakirurgiliseks raviks ning sellest taastumiseks. Personali jaoks on loomulikult meeldiv töötada kenades päikeselistes ruumides tipptasemel tehnikaga. Vaieldamatult tuleb tõdeda, et siin on hetkel Eesti, kui mitte kogu Euroopa, moodsaim ja turvaliseim operatsioonikorpus,” sõnas üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja dr Jüri Teras.
X-korpuses asuv operatsiooniplokk 18 operatsioonitoaga moodustab nüüd ühtse terviku C-korpuses avatava päevakirurgia 5 operatsioonitoa ja jälgimisosakonnaga. Päevakirurgiaks on loodud nüüdisaegne töökeskkond – operatsioonitoad, patsientide registratuur ja ooteala ning operatsioonijärgseks taastumiseks 20 voodikohta ja 6 mugavustooli.
Tipptehnoloogiline kardioloogiakeskus
„Meil on põhjust rõõmu tunda, uue korpuse valmimisega saab kardioloogiakeskus endale tervikliku tipptehnoloogilise keskuse,“ ütles kardioloogiakeskuse juhataja dr Jaanus Laanoja. Laanoja sõnul paiknevad kõik osakonnad nüüd ühel korrusel, lähestikku ning nii patsientidele kui ka töötajatele on loodud igati kaasaegsed ja mugavad olmetingimused. Regionaalhaigla kardioloogiakeskus on Põhja-Eesti suurim südamekeskus, kus on kättesaadavad kõik tänapäevased mitteinvasiivsed ja invasiivsed diagnostika- ja ravimeetodid.
C-korpus on viiekorruseline, brutopinnaga 27 529 m². Tööde esimene järk, ca 16 000m², valmis 2014. aasta augustis ning II järk 2016 märtsis. Projekti kogumaksumus ca 73 mln eurot km-ga, millest ehitus 58 mln eurot. Arhitektuurse rekonstrueerimise lahenduse on välja töötanud Arhitektuuribüroo Pluss OÜ, autoriks arhitekt Indrek Suigusaar. Sisekujunduse on teinud sisearhitekt Argo Vaikla. Ehituse juhtivtöövõtja oli AS Merko Infra. Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi toetus Mustamäe meditsiinilinnaku, s.o X-korpuse rajamisele ja C-korpuse rekonstrueerimise projektile on kokku ca 65 mln eurot.