Kiiritusravi

Pühapäeval algab tipptasemel rahvusvaheline kiiritusravi koolitus Tallinnas

01.06.2018

3.-7. juunil toimub Tallinnas  ESTRO (European Society for Radiotherapy and Oncology) koolituskursus „IMRT and other conformal techniques“ kaasaegsetest kõrgtehnoloogilistest kiiritusravi meetoditest. Nii kõrgetasemeline ESTRO sündmus toimub Balti riikides esmakordselt.

“Meil on hea meel võõrustada Eestis sellist hulka maailma kiiritusravi spetsialiste,” ütles Regionaalhaigla kiiritusravi keskuse juhataja dr Maire Kuddu ja lisas: “Oleme väga rõõmsad, et Regionaalhaigla oskusteave ja tehnoloogiline baas võimaldab pakkuda Eesti patsientidele maailmatasemel ravi.”

Kursust viivad läbi Euroopa juhtivad kiiritusravi eksperdid. Koolitusel on 100 osalejat 40 erinevast riigist. Ürituse esimese päeva korraldaja on Regionaalhaigla kiiritusravi keskus. Loengute ja praktiliste esitluste kaudu tehakse ülevaade kaasaegsetest kiiritusravi võimalustest Regionaalhaiglas.

Nimetatud koolituskursus võimaldab paljudel kohalikel spetsialistidel laiendada oma teadmisi kaasaegse tõenduspõhise kiiritusravi valdkonnas, saada ekspertidelt tagasisidet keskuse seni tehtud ravitööle ja jagada kogemusi kolleegidega teistest riikidest nii hetkeolukorrast kui edasistest arengutest täppis- ja adaptiivse kiiritusravi valdkonnas.

ESTRO on erinevaid  kiiritusravi spetsialiste koondav ühing, mis tegeleb personali koolitustega, kiiritusravi igakülgse arendamisega, teadustöö publitseerimisega  ning  kaasaegse ravi kättesaadavusega vähihaigetele.