Professor Margus Viigimaa

Prof Margus Viigimaa pälvis suure tunnustuse

27.11.2018

Eesti Kardioloogide Selts valis 55. juubeliaastale pühendatud aastalõpukonverentsi järel toimunud üldkoosolekul seltsi auliikmeks Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuhi prof Margus Viigimaa.
„Prof Margus Viigimaa on andnud väga olulise panuse kardioloogia eriala arengule Eestis ja ka laiemalt Euroopas. Tema eriala-ja teadustöös tooksin kindlasti välja panuse hüpertensiooni ja düslipideemia uuringute valdkonnas, laiemalt kardiovaskulaarhaiguse preventsioonis," sõnas Eesti Kardioloogide Seltsi president dr Priit Kampus. Dr Kampuse sõnul on prof Viigimaa olnud kahel korral seltsi president, praegune juhatuse liige, aastakümneid kardioloogia eriala eeskõneleja ja propageerija, mitte ainult Eestis vaid ka rahvusvahelisel tasemel, aidanud Eestisse tuua väga suuri rahvusvahelisi konverentse, koolitusi ja uuringuid. "Prof Viigimaa on rahvusvahelisest tunnustatud ekspert, kes ka sageli kutsutud lektor nii kardioloogia suurtel kongressidel kui ka eri riikide erialaseltside üritustel. Tema rahvusvahelisest mõõtmest annab kindlasti mõista ka asjaolu, et ta on mitme riigi erialaseltsi auliige."

Lisaks prof. Viigimaale on Eesti Kardioloogide Seltsi auliikmed akadeemik professor  Jaan Eha, professor Rein Teesalu, professor Toomas Sulling ja professor Markku Nieminen;  lahkunud kardioloogia suurkujud ja moodsale kardioloogiale aluse pannud - professor Artur Linkberg, professor Kuno Kõrge ja professor Jaan Riiv.

Filmimuuseumis toimunud Eesti Kardioloogide Seltsi juubelikonverents oli seekord pühendatud aordiklapi ja kaasasündinud südameriketega haigete kaasaegsele diagnostikale ning ravile. Ettekanded pidasid oma ala juhtivad spetsialistid Regionaalhaiglast ja Kliinikumist.

Prof Margus Viigimaast

Eesti Kardioloogide Seltsi president  2003. -2005. a. ja 2013. -2015. a.
Hetkel Eesti Kardioloogide Seltsi juhatuse liige
Seltsi töögrupi juht (epidemioloogia ja preventsioon)
Pikaaegne Tartu Ülikooli kardioloogia dotsent
Tallinna Tehnikaülikooli (TalTec) professor