Merike Luman

President andis üle riiklikud teenetemärgid

04.06.2021

President Kersti Kaljulaid andis täna Kadriorus toimunud ürituse “Eesti tänab” raames üle tänavused riiklikud teenetemärgid neile inimestele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Tänavu vabariigi aastapäeva eel tunnustas Kaljulaid teenetemärgiga 152 inimese panust, kuid viiruskriis ei võimaldanud kahjuks teenetemärke üle anda. Nii toimuski pidulik sündmus sel reedel Kadriorus presidendi kantselei esisel väljakul vabaõhusündmusena.

Regionaalhaiglast pälvis Eesti Punase Risti III klassi teenetemärgi:

• Merike Luman – Regionaalhaigla nefroloog ja endine sisehaiguste kliiniku juhataja, kelle peamine fookus on neeruasendusravi

Eesti Punase Risti IV klassi teenemärgi pälvisid:

• Aleksei Gaidajenko – Regionaalhaigla õendusvaldkonna arendusjuht, endine õendusdirektor. Tänapäevase statsionaarse õenduspraktika ja õendusterminoloogia alusklassifikatsioonide maaletooja ning juurutamise eestvedaja
  • Mai Kull – Regionaalhaigla usaldusõde, endine psühhiaatriakliiniku erakorralise psühhiaatria osakonna õendusjuht ja üks Eesti psühhiaatriaõdede Seltsingu asutajaliikmetest

Regionaalhaigla koostööpartneritest pälvisid Eesti Punase Risti III klassi teenemärgi:

• Arkadi Popov – Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees, endine Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja ja Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht. Andis erakordse panuse tervishoiualase hädaolukorra lahendamisse, koordineerides raviasutuste tegevust ning juhtides tervishoiuteenuste ümberkorraldamist Covid-19 esimese lainega toimetulekul.
  • Jelena Leibur – SA EELK Tallinna Diakooniahaigla juhataja ja sisearst, kes on aastaid arendanud Diakooniahaigla tegevust ning panustanud Eesti hospiitsteenuse arendamisesse

Regionaalhaigla õnnitleb veelkord kõiki teenetemärkide saajaid!