Põhja-Eesti Regionaalhaigla tunnustas noori arste

17.03.2006

Põhja-Eesti Regionaalhaigla andis 17. märtsil  üle Noore Arsti Stipendiumid neljale haigla arstile. Stipendiumi said Inga Karu, Indrek Seire, Vladislav Malikov ja Ines Vaide ning need andis üle 2005. aastal elutöö preemia pälvinud dr Enn Jõeste.

Regionaalhaigla Noore Arsti Stipendium on asutatud kuni 35-aastaste arstide ravi- ja arendustegevuse toetamiseks Regionaalhaiglas. Vastavalt Noore Arsti Stipendiumi statuudile antakse välja 1-5 stipendiumit koguväärtuses 100 000 krooni. Käesoleval aastal esitati konkursile 11 taotlust kokku 234 920 kroonile.

Haigla ülemarsti dr. Andres Ellamaa sõnul eelistas stipendiumi nõukogu taotlusi, mille tulemusena omandatakse uusi praktilisi oskusi ja teadmisi ning paraneb ravi- ja teadustegevuse kompetents Regionaalhaiglas ja Eestis.

„Tegelikult väärinuks õpperaha kõik seda taotlenud kolleegid. Tulenevalt võimaluste piiratusest langes seekord valik neile, kelle taotlus oli põhjalikult ettevalmistatud ja seotud metoodikatega, mis lähiaegadel tulevad haiglas kasutusele,” sõnas dr Ellamaa.

Stipendiumi said dr Inga Karu anestesioloogiakliinikust osalemiseks Euroopa Anestesioloogide kongressil ning doktoritöö kirjutamiseks müokardi hüperoksiline eelkohastumuse kohta, dr Indrek Seire kirurgiakliinikust praktikaks laparoskoopilise jämesoolekirurgia vallas Rootsis, dr Vladislav Malikov diagnostikakliinikust uute teadmiste ja oskuste omandamiseks revaskularisatsiooni alasel kursusel, dr Ines Vaide sisehaiguste kliinikust osalemiseks hemostasioloogia ja tromboosi kursusel.

Esimesed stipendiumid noorte arstide ravi- ja arendustegevuse toetamiseks Regionaalhaiglas anti üle 2005.a.