Noore Arsti Stipendiumid jagatud

04.06.2009 Viiendat aastat toimuvale Noore Arsti Stipendiumi konkursile esitati 5 taotlust kogusummas 341 000 krooni.

Noore Arsti Stipendiumi Nõukogu koosseisus dr Sergei Nazarenko, dr Kaire Aadamsoo, dr Rein Raudsepp, dr Andrus Remmelgas ja Katrin Kamerov leidis üksmeelselt, et kõikide taotluste sisuline tase on võrreldes varasemate aastatega kasvanud ning kõikides taotlustes märgitud erialad ja arengusuunad on Regionaalhaiglale olulised.

Nõukogu lähtus oma otsuste tegemisel SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Noore Arsti Stipendiumi Statuudist ning otsustas anda 5 stipendiumi järgmiselt:
Katrin Sikk, neuroloog, sisehaiguste kliinik - kliiniline täiendus Londonis Neuroloogiliste Uuringute Instituudis, kliinilise assistendi töö, uued ravimeetodid, mh ka doktoritöö materjalide kogumine (Parkinson, liikumishäired)
Ilona Muoni, arst-resident (radioloogia), diagnostikakliinik - täiendus nukleaarendokrinoloogia valdkonnas, Berliinis, Universitätsklinik Charité ja Helsingi Ülikooli Kliinikumis
Meelis Sula, ortopeed, kirurgiakliinik - osalemine artroskoopia ja -plastika kursusel Advanced Course of Knee Surgery, Prantsusmaal, Val d’Isère’is
Tarmo Areda, arst-resident (neurokirurgia), kirurgiakliinik - osalemine Euroopa Neurokirurgia Seltside Assotsiatsiooni koolitusel Horvaatias, Opatijas
Margus Lõokene, arst-resident (psühhiaatria), psühhiaatriakliinik -  osalemine elekterimpulssravi täiendkursusel Visiting Fellowship in Electroconvulsive Therapy USAs Columbia Ülikooli Psühhiaatriakliinikus

Kõikide stipendiaatidega sõlmime koolituslepingu. Pärast stipendiumite kasutamist ootame huviga stipendiaatide ettekandeid haigla kolmapäevastes infotundides, Kuukirja vahendusel jm.

Esimesed stipendiumid noorte arstide ravi- ja arendustegevuse toetamiseks Regionaalhaiglas anti 2005. aastal Alates 2008. aastast tõstis juhatus stipendiumi fondi suurust 100 000 kroonilt 200 000 kroonile. Haiglal on plaanis noorte arstide arengut ja tööd ka edaspidi väärtustada ja tunnustada.

Pildil vasakult: dr Margus Lõokene, dr Ilona Muoni, haigla ülemarst dr Sergei Nazarenko, dr Katrin Sikk, dr Tarmo Areda. Dr Meelis Sula kutsuti enne ühispildistamist operatsioonile.