Miljarditoetuse abil valmiv haiglakorpus avab detsembris uksed

30.08.2009

SOTSIAALMINISTEERIUM
PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA

Sotsiaalminister Hanno Pevkur kirjutas 13. augustil alla määrusele, millega toetatakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juurdeehitust enam kui miljardi krooniga. PERH on toetuse saamiseks ministeeriumile esitanud ka esimese, 33,17 miljoni krooni suuruse väljamaksetaotluse.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul tõstab PERHi uue korpuse valmimine Eesti tervishoiu taset veelgi. "Juba täna annavad Eesti arstid ja meie haiglad kõrgetasemelist arstiabi," ütles minister. "Euroopa Regionaalfondi miljardikroonise eraldise toel saame luua kõigile tänastele tingimustele vastava haiglakorpuse Põhja-Eestis. Uue korpuse rajamisel on tööd saanud paljud ehitajad, tänapäevasemaks muutuvad töötingimused kahele tuhandele haigla töötajale. Kõige tähtsam on aga, et parimat ravi hakkavad saama meie elanikud ning seeläbi paraneb Eesti tervishoiu kvaliteet," lisas Pevkur.

PERHi juhatuse esimees Tõnis Allik on rahul: "Käesoleva toetusega saame teostada Mustamäe meditsiinilinnaku infrastruktuuri arengukava kaks esimest etappi: uue X-korpuse ehituse ning C-korpuse ja patoloogia korpuse rekonstrueerimise. Uuest X-korpusest saab nö haigla süda, kus hakkab toimuma haigla kõige tehnoloogiamahukam ja seadmete poolest kallim osa ravitööst." Nüüdisaegse diagnostika- ja ravitöö koondamisel Mustamäe meditsiinilinnakusse lähtutakse eelkõige patsientide huvidest. "On oluline, et patsiendid ei peaks oma terviseprobleemide lahendamiseks sõitma erinevate hoonete vahel, vaid saaksid ravi ühest kohast. Tegemist on väga pika edusammuga Tallinna Mustamäe haiglalinnaku kolmekümneaastases ajaloos," märkis Tõnis Allik.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juurde- ja ümberehituse projekti Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERF) toetus on 1,035 miljardit krooni, projekti hinnanguline kogumaksumus ilma käibemaksuta on 1,682 miljardit krooni. Uues korpuses hakkab tööle haigla 3500 töötajast ligi 2000. Uue X-korpuse pidulik avamine toimub detsembris.

Lisainformatsioon:

• Investeeringutega rajati PERHi Mustamäel paikneva haiglahoone juurde 5-korruseline juurdeehitus, milles saavad endale uued ruumid erakorralise meditsiini keskus, mis toimib ka Tallinna ja üleriigiliste suurõnnetuste meditsiinilise abi keskusena, 17 operatsioonisaaliga operatsiooniplokk, 40-kohaline intensiivravi keskus, radioloogiakeskus ja nukleaarmeditsiini osakond. Hiiult tuuakse üle vähihaigete ravi, sealhulgas nüüdisajastatakse kiiritusravi võimalusi ja rajatakse uued ruumid haigla apteegile ühes täistehnoloogilise keemiaravimite lahustamise keskusega. Uued ruumid saab ka sterilisatsiooniosakond. Uue korpuse viies korrus on tehniline korrus.
  • Järgmise etapina renoveeritakse haigla C- ja patoloogia korpus. Rekonstrueerimise käigus ehitatakse välja uued ruumid haigla laborile ja verepangale, päevakirurgia operatsiooniplokile, kolmanda astme kardiointensiivravi osakonnale, invasiivkardioloogia osakonnale, kardioloogilise funktsionaaldiagnostika osakonnale, kardioloogiakeskuse palatiosakondadele, haigla polikliinikule, logistika- ja jäätmekeskusele, köögile ning teistele tehnilistele osakondadele. Palatiploki ehk B-korpuse kaasajastab Regionaalhaigla oma vahenditega.
  • Eelmisel sügisel valitsuse heakskiidu saanud investeeringute kavaga toetati Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehitusi.
  • Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatavate tegevuste eesmärk on võimalikult palju haigla raviüksuste tööd optimeerida. Täna erinevates kohtades toimuv diagnostika ja ravitegevus koondatakse ühte hoonekompleksi, et patsientidel oleks mugav ühest kohast vajalikku arstiabi saada. Samuti väheneb vajadus meditsiinitehnoloogiat ja personali dubleerida. PERHi taotlus esitatakse rahandusministeeriumi kaudu heakskiidu saamiseks ka Euroopa Komisjonile.
  • Fotod: http://www.sm.ee/aktuaalne/uudised/b/a/miljarditoetuse-abil-valmiv-haigl... Autor: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Eli Lilles
    Pressiesindaja