ajakiri_uus.jpg

Lugemissoovitus: trükisoe Regionaalhaigla ajakiri

06.04.2018

​Trükist on ilmunud Regionaalhaigla ajakirja selle aasta esimene number, mille sisu avab toimetuse nimel Hede Kerstin Luik.

Üks selge globaalne trend tervishoius on patsientide soov olla aina paremini informeeritud ja igati kaasatud oma raviprotsessi. 5% Google otsingutest on terviseteemalised, ütles Eric Schmidt, Googlei (Alphabet Inc) nõunik ja endine juht. 
Ka meie Regionaalhaiglas paneme sel aastal erilise rõhu paremale terviseinfole. Näiteks avasime patsientidele ja nende lähedastele suunatud infoveebi vähiraviteemadel. Jätkame nii selle kui teiste sarnaste projektidega. Meie paljude tegemiste seast on erilises fookuses vähiravi, südametervis ja traumameditsiin.
Südameteemadel räägime seekord meie kardiointensiivravi osakonna juhataja dr Julia Reinmetsaga, eelkõige akuutse vormiga südamehaiguste ravist ja selle ajakriitilisusest.
Dr Kaspar Rõivassepp räägib traumadest ja annab nõu, millele tuleb kindlasti tähelepanu pöörata liigeste ülekoormuse või vigastuste korral. 
Teemasid on veel. Hiiumaa haigla jaoks rakendus sel aastal uuenduslik eelarvepõhine rahastamisviis. Vestleme Meelis Roosimäega haiglavõrgu koostöö tähtsusest, võrgustumisest ja selle „mahedast“ versioonist ning väikeste üldhaiglate väljakutsetest. Välisekspertidega on juttu standarditud õenduskeele tähtsusest. Oliver Lill infrastruktuuritehnika tehnilise toe talitusest avab hooldus-ja remonditööde tagamaid. Koos personaliteenistusega rõõmustame siseterviseraja üle ja räägime muudest terviseedendustegevustest.

Head lugemist!