Lõpetatakse eriarstide vastuvõtt Regionaalhaigla Keila korpuses

29.10.2009

Põhja-Eesti Regionaalhaigla lõpetab alates 1. novembrist eriarstide vastuvõtud Keila korpuses. Vastuvõttu jätkavad perearstid ning aasta lõpuni - silmaarst.

Keila korpuse eriarstide ambulatoorsete vastuvõttude osakaal on ca 4% kogu Regionaalhaigla ambulatoorsete vastuvõttude mahust. Senini võtsid Keila korpuses vastu kaks korda nädalas psühhiaater ja neuroloog ning kord nädalas kõrva-nina-kurguarst, taastusraviarst, kardioloog ja üldkirurg. Haigla ülemarsti Sergei Nazarenko sõnul on Keilas eraldi polikliiniku töös hoidmine tänases tervishoiu rahastamise tingimustes raskendatud. „Eriarstide vastuvõtt tähendab, et meie arstid sõidavad Keilasse vastuvõtule ja tagasi, mis on ajakulu, kuid lisaks sellele peame hoidma töös ka polikliiniku registratuuri ning ka õdesid,“ märkis dr Nazarenko.
Haigla ülemarsti sõnul on aga lisaks majanduslikule kaalutlusele lähtutud ka patsientide huvidest. „Väga paljud patsiendid suunatakse Mustamäele uuringutele ja/või analüüside andmisele, kuna need võimalused Keilas puuduvad,“ märkis dr Nazarenko ning lisas, et Mustamäel on väljaarendatud parimad võimalused diagnostikaks ja arstiabi osutamiseks. Haigla ülemarst: „Kui patsient tuleb arsti juurde, siis on oluline, et ta saaks kogu vajaliku arstiabi ja ravi mugavalt ühest kohast.“
Aasta lõpuni toimuvad Keila korpuses silmaarsti vastuvõtud. Keilas jätkavad Regionaalhaigla rendipindadel perearstid ehk esmatasandi arstiabi kättesaadavust Regionaalhaigla otsus ei puuduta.