edvardgarder.png

Läänemaa haigla uueks juhiks valiti Regionaalhaigla kirurg dr Edvard Garder

02.03.2020

Läänemaa haigla nõukogu valis tänasel nõukogu koosolekul Läänemaa haigla uueks juhiks dr Edvard Garderi.

Dr Edvard Garder asub tööle Läänemaa haigla juhina alates käesoleva aasta 1. aprillist. Paralleelselt jätkab ta osakoormusel ka oma tööd Regionaalhaiglas üldkirurgina. „Oleme väga rõõmsad, et dr Garder otsustas selle väljakutse vastu võtta,“ ütles Läänemaa haigla nõukogu esimees Meelis Roosimägi ja lisas: „Peame oluliseks, et haiglajuhil on tihe seos Regionaalhaiglaga, sest nii on võimalik suurepäraselt tagada grupiülest koostööd.“

Regionaalhaigla tänab väga pikaaegse Läänemaa haigla juhtimise eest dr Tõnis Siiri, kes on seda ametit pidanud aastast 2000. Dr Tõnis Siiri juhtimisel on Läänemaa haigla teinud läbi mitmeid olulisi muudatusi ning haigla on kogukonna poolt tunnustatud. Dr Tõnis Siir jätkab Läänemaa haiglas tööd kirurgina ning samuti Hiiumaa haigla juhatuse liikmena. „Tõnis Siir on olnud aktiivne kaasamõtleja ja toetaja Regionaalhaigla grupi arendamisel. Jätkuvalt nii Hiiumaa haigla juhina kui ka Läänemaa haigla kirurgina ootame Tõniselt samasugust osavõtlikkust ka edasipidi,“ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Dr Edvard Garder on lõpetanud Tallinna 21. kooli 2005. aastal ja Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi eriala 2011. aastal. Regionaalhaigla meeskonnaga liitus ta kirurgia residendina 2011. aastal, jätkates kirurgina 2016. aastast.