Leht.jpg

Kutsume osalema virtuaalsel interdistsiplinaarsel koostööseminaril "Verelible"

04.05.2021

7. mail toimub virtuaalne interdistsiplinaarne seminar „Verelible“. Koostööseminarile saab registreeruda täites elektroonilise registreerimisvormi. Registreerimine lõppeb 3. mail.

„Traditsioonid jätkuvad hoolimata keerulisest COVID olukorrast, seekord toimub populaarne interdistsiplinaarne koostööseminar virtuaalselt, aga programmi mitmekesisuse poolest ei jää see kuidagi alla traditsioonilistele seminaridele. Üritus kannab koondnime „Verelible“ ja avab vereloome teemat väga põhjalikult, esimeses osas keskendume veredoonorlusele, seejärel leiavad käsitlemist nii healoomulised kui ka pahaloomulised haigused ja diagnoosimis- ning ravimeetodid,“ ütles diagnostikakliiniku juhataja dr Äli Roose. Roose sõnul on ka esinejate ring lai, lektoreid on nii Tartust kui ka Tallinnast, külalisesinejad on dr Wim de Kort Hollandi Rahvuslikust Vereteenistusest ja Ksenia Boriskina Karolinska Ülikoolist.

"Verelible" on järjekorras 15. interdistsiplinaarne seminar. Varasemad teemad on olnud Lümfisõlm, Veresoon, Intestinum, Neer, Väike liiges, Maks, Kops, Insult, Puus, Lülisammas, Dementsus, Neuroendokriinsüsteem, Eesnääre, Munasari.

Osavõtutasu on 50 EUR. Tasu sisaldab osavõttu seminarist, ettekannete materjale ja digitaalset koolitustõendit.

Koostööseminarile loetakse registreerituks peale osavõtutasu maksmist. Osalemise tühistamine: hiljem kui 7 päeva enne konverentsi toimumist osalemise tühistamise korral osalustasu ei tagastata.

Kutsume Teid üles edastama infot kavandatud ürituse kohta kolleegidele Teie erialaühendusest ja Teie erialalt.

Loodame elavat osavõttu seminarist!

"Verelible" korraldustoimkonna nimel Äli Roose

KAVA

Interdistsiplinaarsele koostööseminarile "Verelible"

7. mai 2021

09.50–10.00        Virtuaalne kogunemine

I OSA                    VEREKESKUS, moderaator Riin Kullaste

10.00–10.10        Avamine - Agris Peedu, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

10.10–10.30        Verelibled – kust nad tulevad, millised nad on ja miks - Ain Kaare, Tartu Ülikooli Kliinikum

10.30–10.50        Kas veregrupp määrab meie dieedi? - Silvia Lember, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

10.50–11.15        Veredoonorluse lühi- ja pikaajalised mõjud - Wim de Kort, Sanquin, Hollandi Rahvuslik Vereteenistus

11.15–11.35        Verelibledest saab ravim - Riin Kullaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

11.35–11.55        Vererakkude kasvatamine, kunstlikud hapnikukandjad - Astrid Pihlak, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

11.55–12.25        Kaasaegne rakuravi - Ksenia Boriskina, Karolinska Ülikool

12.30–13.00        Lõuna

II OSA                  HEALOOMULISED HAIGUSED, moderaator Mariken Ross

13.00–13.20        Referentsväärtused, mis on vähe ja mis on palju - Karel Tomberg, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

13.20–13.40        Erütrotsüüte vähe ja palju - Marju Hein, Tartu Ülikooli Kliinikum

13.40–14.00        Trombotsütopeenia ja trombotsütoos – kas alati haiguslik? - Kai Sukles, Ida-Tallinna Keskhaigla

14.00–-14.25       Leukotsütoos ja leukopeenia – mis võiks olla taustal? - Helen Ilumets, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

14.25–14.45        Autoimmuunsed tsütopeeniad - Iige Viigimaa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

14.45–15.00        Paus

III OSA                 PAHALOOMULISED HAIGUSED, moderaator Ain Kaare

15.00–15.20       Kuidas sünnib verehaiguste patoloogiline diagnoos, klassifikatsioon - Kärt Tomberg, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

15.20–15.40        Verehaiguste tsütogeneetiline taust - Pille Tammur, Tartu Ülikooli Kliinikum

15.40–16.00        Vereloome haigused pildil - Liina Karusoo, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

16.00–16.20        Leukeemiad - Mariken Ross, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

16.20–16.40        Polütsüteemia, müeloproliferatiivsed haigused - Mirja Varik, Põhja-Eesti Regionaalhaigla

16.40–16.50        Kokkuvõte ja küsimused

Kohtumiseni virtuaalsel koostööseminaril!

*Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas täpsustusi ja muudatusi.