PalliatiivraviToogrupp.JPG

Kuidas raske haiguse ajal vastu pidada või lähedast toetada? Olete oodatud!

25.09.2018

Kuidas parimal viisil vähki põdevat lähedast toetada? Kuidas ise rasket haigust põdedes vastu pidada? Kui Teid või Teie lähedast on tabanud raske haigus ja Te ei tea, kuidas edasi, olete väga oodatud PALLIATIIVRAVI KESKUSE INFOTUNDI iga kuu viimasel neljapäeval, kus Regionaalhaigla psühholoogid, arstid, õed, sotsiaaltöötajad, kogemusnõustajad ja hingehoidjad annavad kõigile nõu.

Palliatiivne ravi on suunatud haige ja tema pere elukvaliteedi parandamisele. Selle ravi vajajad on kroonilised haiged ja patsiendid,  kelle igapäevane toimetulek on trauma või haiguse tõttu vähenenud. Sümptomeid leevendades on võimalik tagada paremad ravitulemused ja parendada elukvaliteeti. Palliatiivne ravi kergendab raskest haigusest ja ravist tingitud vaevusi, näiteks valu, õhupuudust, väsimust, iiveldust jt.

Kuidas palliatiivravi aitab?

Palliatiivravi toetab inimest nii ravimitega kui ka hingeliselt, aidates vaimseid ja kehalisi vaevusi leevendada. Oleme abiks kogu haiguse vältel, sõltumata sellest, kas haigusevastane ravi toimib või mitte. ​ Regionaalhaiglas on loodud Eestis ainulaadne palliatiivravi keskus, kus keskendutakse raske haiguse ajal mitmekülgse toe pakkumisele nii haigetele kui ka nende lähedastele.

Meie meeskonda kuuluvad õed, arstid, sotsiaaltöötajad, psühholoogid, hingehoidjad ja kogemusnõustajad. Vajadusel saame alati kaasata  teisi spetsialiste nagu  toitumisspetsialist, stoomiõde jt. Palliatiivravi keskuse õde on ühenduslüli ja kõneisik haigla, patsiendi ja tema lähedaste vahel. Koos leiame lahendusi.Psühholoog annab nõu, kuidas kaotatud meelerahu tagasi saada, kuidas leida hingelisi jõuvarusid haiguse ja selle raviga toimetulekuks, kuidas muutunud elukorraldusega toime tulla. Arstid aitavad valu ja teisi vaevusi leevendada sobivate ravimite abil. Vajadusel kaasatakse  teisi spetsialiste patsiendi ja perekonna nõustamiseks.

On oluline jagada palliatiivravi keskuse spetsialistide teadmisi parimal võimalikul viisil, nii et patsiendid pärast haiglast lahkumist ka kodus või hooldusasutuses hästi toime tuleksid.
Sotsiaaltöötaja nõustab patsienti ja lähedasi ning annab teavet erinevatest soodustustest, puude ja töövõime taotlemise, ravikindlustuse taotlemisega seotud toimingutest, õendusabi ja hooldusteenuste võimalustest kodus ja haiglas, abivahendite taotlemise võimalustest.

Hingehoidja on inimene, kes pakub kannatavale inimesele ja tema lähedastele tuge ja mõistmist, aitab leida elujulgust ja lootust ka lootusetuna tunduvas olukorras.
Hingehoidja töö haiglas on inimesega tema teekonna jagamine, koosmõtlemine ja rääkimine, tema elu ja haigusest tuleneva olnu, oleva ja tuleva mõtestamine.

Teabetoa kogemusnõustajad annavad teaduspõhist teavet  ja kirjandust ning praktilist nõu, kuidas haiguse ja selle raviga paremini hakkama saada. Nõustades inimesi, toetuvad nad oma isiklikule haiguse kogemusele.

Jagame infot ning nõustame Teid just nendel teemadel, mis Teid huvitavad ning vastame Teie personaalsetele küsimustele.

Tulge kohale ja saage küsimustele vastused!

Kui Teil ei ole võimalik tulla infotundi, siis saab meiega ühendust ka telefonil  617 1777  (tööpäeviti 8.00-16.00)