Konverents "Kardiokirurgia 30" toimub 12. novembril 2010.a

08.06.2010

2010. aastal täitub 30. aastat südamekirurgia osakonna loomisest Mustamäe haiglas, mida Regionaalhaigla kirurgiakliiniku kardiokirurgia osakond tähistab sellele aastapäevale pühendatud konverentsiga. Konverentsi temaatika hõlmab uusi suundi kardiokirurgia arengus, nagu lõppstaadiumis südamepuudulikkuse kirurgiline ravi, transapikaalne ja transfemoraalne aordiklapi vahetus jne. Eriline tähelepanu on pööratud revaskularisatsiooni (AKŠ, PTKA) probleemidele, mis käesoleval momendil on aktuaalsed kogu maailmas. Millal on õige rakendada operatiivset ravi või millal laiendamist ja stentimist? Milline on järelravi? Kuidas informeerida õigeaegselt patsienti ja tema raviarsti otstarbekast ravivõttest? Milline on revaskularisatsiooni läbiviimise majanduslik külg? Toimub ümarlaua arutelu. Lõplik päevakava valmib ning kutsete saatmine toimub k.a. septembrikuu jooksul.

Konverentsile on oodatud kardiokirurgid, kardioloogid, perearstid ning samuti sisearstid, kes tegelevad kardiaalsete haigetega.

Konverents toimub SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse suures saalis 12. novembril 2010.a., orienteeruvalt 12.00-17.00.

Korraldajad