Dr Vello Padriku raamatu "Eesti vähiravi ajaloost" esitlus Eesti Rahva Muuseumis

Ilmus mahukas ülevaade Eesti vähiravi ajaloost

10.09.2018

Staažikas onkokirurg Vello Padrik esitles mahukat raamatut "Eesti vähiravi ajaloost. Kilde onkoloogia arenguteelt", raamatusse on olulise panuse andnud paljud Regionaalhaigla onkoloogid.

"Käesolev raamat võimaldab sisse vaadata ühele väga olulisele osale Eesti ajaloost, vähiravi ajaloole," sõnas Tartu linnapea Urmas Klaas esitlusüritusel Eesti Rahva Muuseumis. Raamatu üheks konsultandiks on Regionaalhaigla kiiritusravikeskuse onkoloog-vanemarst dr Indrek Oro, kes on kirjutanud ka mitmeid peatükke sh Eesti Onkoloogiakeskusest, mis on Regionaalhaigla väärikas eelkäija alates 1946 aastast ning Eesti vähiravi üks verstaposte. Lisaks teistele Eesti onkoloogidele saavad raamatus sõna paljud Regionaalhaigla tohtrid - rinnavähi ravi ajaloost ja tänapäevast on kirjutanud dr Riina Kütner, enda onkoloogiaalast tegevust meenutab kauaaegne onkokirurg Ants Vaar, onkoteraapia arengut Regionaalhaiglas ja kogu Eestis avab peatükk dr Vahur Valvere sulest, gastroenteroloogiast kirjutab dr Mart Eisen. Raamat on väga põhjalik ning palju huvitavat lugemist leiab ligi 400 leheküljelt iga meditsiiniajaloo huviline.