IMG_5917.jpg

Ilmunud on Regionaalhaigla ajakirja sügisnumber

28.09.2020

Sügisnumbri avaloos portreteerime dr Arkadi Popovi, sõna saavad nii Regionaalhaigla kolleegid kui ka lähemad sõbrad, kes teda tabavalt iseloomustavad. Loost jääb kõlama drmPopovi sügav veendumus, et kollegiaalsus on kõige alus – kui Arkadi oma nakatava naeruga tuppa astub, lööb see särama, tal on haruldane oskus headuse ja äärmise avatusega sihile jõuda. Aga välja koorub ka nii mõndagi huvitavat ja üllatavat.

Uudiseid jagub kõigist meie suurimatest keskustest – vähiravi, südameravi, psühhiaatria ja trauma valdkondadest.

Meie traumakeskus on saanud ühe värske doktorikraadi omaniku võrra rikkamaks – dr Sten Saar kaitses septembris väitekirja raske trauma epidemioloogiast Eestis. Dr Saar kirjutab ajakirjas oma praktilisest stažeerimiskogemusest Lõuna-Aafrika maailmakuulsas Groote Schuuri haiglas, kus noa- ja laskevigastused on kirurgide igapäevane töömaa.Psühhiaatriakliinik on astunud suure sammu patsiendikesksuse suunas ja läinud üle valdkonnapõhisele patsiendikäsitlusele. Meeleolu- ja ärevushäirete valdkond on just see esimene teedrajav võrgustik, millest seekord kirjutame. Mustamäe meditsiinilinnaku südameravile pandi alus 40 aastat tagasi. Avaldame prof Toivo Laksi põhjaliku ja huvitava tagasivaate nendele aastatele, kardioloogia valdkonna kujunemisele ja eri ravimeetodite kasutuselevõtmisele. Praeguseks on Regionaalhaigla südamekeskusest kujunenud Eesti suurim nüüdisaegseid raviviise pakkuv keskus.

Nagu alati, on meil ajakirjas juttu õdedest, kelle roll meditsiinis on kasvanud peadpööritava kiirusega. Mis on see eriline
võlu õerollis, avab Regionaalhaiglas 2002. aastast töötanud Sigrid Jaska-Pilv, tänavune aasta õde. Kirjutame ka Regionaalhaigla onkoloogiaõdedest, kes on saanud tänu väsimatule kolleegile ja koolitajale Elina Revale tugeva aluskoolituse, kuidas patsiente nende rasketel hetkedel võimalikult hästi toetada.

Lugeda saab ka geneetikast kliinilises meditsiinis, Regionaalhaigla uutest kolleegidest ja verivärskest doonorikeskusest Ülemistel.