Emakakaelavähi sõeluuringud

Keda ootame emakakaelavähi sõeluuringule?

2019. aastal kutsutakse emakakaelavähi skriiningule naised, kelle sünniaastad on  1964, 1969, 1974, 1979, 1984 ja 1989.  Jaanuaris võivad lisaks selle aasta kutsutuile tulla ka eelmisel aastal skriiningusse kuulunud naised, veebruarist ainult sel aastal kutsutavad.

Skriiningu kaugem eesmärk on ennetada emakakaelavähki haigestumist ja suremist. Lähem eesmärk on leida emakakaela vähieelsete seisunditega patsiendid ja emakakaela vähk võimalikult varases staadiumis.

Kehtiva ravikindlustusega naistele saadetakse kirjalikud kutsed rahvastikuregistri aadresside järgi. Kutsutute nimekirjas olev naine võib tulla uuringule ka siis, kui ta ei ole kutset kätte saanud.

Kuhu tulla?

Palume tulla skriiningule Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe haiglahoone (J. Sütiste tee 19, Tallinn) naistehaiguste  polikliinikusse, registratuur 15.

Pakume kahte vastuvõttu nädalas: teisipäeva õhtupoolikul 16.30–18.20 ja reede hommikul 9.00–10.50.

Lisaks meie üldisele registratuuri telefonile 617 1049 ja digiregistratuurile dr.regionaalhaigla.ee, pakume võimalust helistada otse meie sekretärile telefonil 617 2361 tööpäeviti kl 9.00–14.00.

Uuringu järgselt: uuringu tulemustest teavitame vastavalt naise soovile kas e-posti, tavakirja või telefoni teel. Muutuste korral analüüsi vastuses pakume võimalust tulla naistearsti vastuvõtule, et saada selgitusi leitu kohta, testida vajadusel suguhaiguste ja HPV suhtes. Naistehaiguste polikliinikus saab teostada kolposkoopilist uuringut koos biopsia ehk proovitüki võtmisega. Kui leitakse emakakaela või muu günekoloogiline halvaloomuline kasvaja, saab PERH-is teostada kõiki vajalikke uuringuid kasvaja suuruse ja leviku hindamiseks. Kõigi vähi diagnoosiga patsientide ravi otsustatakse günekoloogiliste kasvajate konsiiliumis kirurgi, kiiritus- ja keemiaravi arsti koostöös.

Naistehaiguste polikliinik