Emakakaelavähi sõeluuringud

Keda ootame emakakaelavähi sõeluuringule?

2023. aastal on kutsutud emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised sünniaastaga 1958, 1963, 1968, 1973, 1978, 1983, 1988, 1993.

Kõigile sihtrühma kuuluvatele inimestele saadetakse sõeluuringu kutse rahvastikuregistris toodud posti- ja/või e-posti aadressile. Sõeluuringu kutse on sihtrühma kuuluvatele isikutele leitav ka patsiendiportaalis www.digilugu.ee. Kutsutute nimekirjas olev naine võib tulla uuringule ka siis, kui ei ole kutset kätte saanud.

Skriiningu kaugem eesmärk on ennetada emakakaelavähki haigestumist ja suremist. Lähem eesmärk on leida emakakaela vähieelsete seisunditega patsiendid ja emakakaela vähk võimalikult varases staadiumis.

Kuhu tulla?

Palume tulla skriiningule Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe haiglahoone (J. Sütiste tee 19, Tallinn) naistehaiguste polikliinikusse, registratuur nr 15.

Pakume kahte vastuvõttu nädalas: teisipäeva õhtupoolikul 16.30–18.20 ja reede hommikul 9.00–10.50.

Vastuvõtule saab registreerida telefonil 617 1049, digiregistratuuris või helistades otse sekretärile telefonil 617 2361 tööpäeviti kell 9.00–14.00.

Naistehaiguste polikliinik

Uuringu järgselt

Uuringu tulemustest teavitame vastavalt soovile kas e-posti, tavakirja või telefoni teel. Muutuste korral analüüsi vastuses pakume võimalust tulla naistearsti vastuvõtule, et saada selgitusi leitu kohta, testida vajadusel suguhaiguste ja HPV suhtes. Naistehaiguste polikliinikus saab teha kolposkoopilist uuringut koos biopsia ehk proovitüki võtmisega. Kui leitakse emakakaela või muu günekoloogiline halvaloomuline kasvaja, saab Regionaalhaiglas teha kõiki vajalikke uuringuid kasvaja suuruse ja leviku hindamiseks. Kõigi vähi diagnoosiga patsientide ravi otsustatakse günekoloogiliste kasvajate konsiiliumis kirurgi, kiiritus- ja keemiaravi arsti koostöös.

 

Sõeluuringu kohta loe lähemalt Regionaalhaigla Onkoloogiakeskuse kodulehelt.