COVID-19

Siia oleme koondanud info COVID-19 haigusega seonduvate meetmete kohta Regionaalhaiglas.

Kõige värskema info viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiate Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee. 

 

Regionaalhaigla

 • Vastuvõtule, uuringule, analüüsidele ja haiglaravile pöördudes palume täita patsientidel haiglasse sisenedes tervisedeklaratsiooni.

Deklaratsioonis palume vastata kolmele küsimusele: kas olete hiljuti reisinud, kas Teil esineb haigussümptomeid (palavikku üle 37,5 C, köha, kurguvalu, hingamisraskuseid, püsivat köha sõltumata rögaeritusest, häälekähedust, nohu või ninakinnisust, õhupuudust, vilistavat hingamist, aevastamist) ning kas Teil on olnud lähikokkupuude COVID-19 haigega.

 • Regionaalhaigla piirab plaanilist ravitööd seoses tervishoiu hädaolukorraga. 
  Regionaalhaigla.jpg

Alates teisipäevast, 17.03.2020, kuni eriolukorra lõppemiseni, piiratakse Regionaalhaiglas plaanilist tööd statsionaarsetes osakondades, päevakirurgias, päevaravis ning ambulatoorseid vastuvõtte polikliinikutes. Piiramine võib tähendada ka plaanilise vastuvõtu, uuringu, operatsiooni põhjendatud edasilükkamist või vastuvõtu läbiviimist kaugvastuvõtu kaudu. Mõnel eriala võidakse piiranguid rakendada ka juba 16.03.2020.

Patsientidega võtab telefoni teel ühendust raviarst, kes teeb otsuse, kuidas konkreetse patsiendiga edasi toimitakse. Kui teiega juhtumisi ei võeta ühendust ja saabub vastuvõtu kuupäev, siis palun ärge tulge haiglasse kohale, vaid kirjutage kas info@regionaalhaigla.ee või helistage telefonil 617 1300. 

Regionaalhaigla tagab jätkuvalt tõsiselt tervist- ja elu ohustavate seisundite planeeritud raviga ning jätkab erakorralist ravitegevust. Lugege lähemalt uudiste rubriigist.

 • Regionaalhaigla lükkab ohutuse tagamiseks edasi nende vähiravil olevate patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit.

Kuna uuringud on näidanud, et COVID-19 riskigruppi kuuluvad ka vähihaiged, siis oma patsientide ohutuse tagamiseks lükkame võimalusel edasi visiidid. Mitte ühtegi vajalikku ravi ei jäeta tegemata. Muudatustest raviplaanis informeerib patsienti raviarst isiklikult.

Keemiaravi saavatele vähipatsientidele on kriisiperioodiks avatud infotelefon 5399 4187, helistada saate E–R kell 10.00–15.00 ning L–P kell 12.00–14.00. Infotelefonil annavad nõu keemiaravi arstid.

Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

Täpsem info Regionaalhaigla Vähikeskuse kodulehel www.onkoloogiakeskus.ee.

 • Psühhiaatriapolikiinik jätkab plaanilise vastuvõtuga.

Regionaalhaigla psühhiaatriapolikliiniku spetsialistid jätkavad plaanilise vastuvõtuga. Eriolukorrast lähtuvalt jätkame ambulatoorsete vastuvõttude tegemist kaugvastuvõtu vormis patsiendi nõusolekul. Kaugvastuvõtt on arstiabi pakkumise viis, mis sisu poolest vastab tavalisele füüsilisele vastuvõtule. Kaugvastuvõtt toimub kas telefoni või videosilla vahendusel. Enne plaanilist vastuvõtuaega võtab vaimse tervise spetsialist Teiega ühendust ning lepib visiidi vormi kokku. Erakorralist abi ja depoosüste teostatakse polikliinikus tavapäraselt.

 • Regionaalhaigla palub tungivalt välismaalt saabunud haigustunnustega inimestel EMO-sse mitte tulla! 
  Sissepääs EMOsse.JPG

​​Erakorralise meditsiini osakonda (EMO) ei tohiks pöörduda välismaalt tulnud inimesed, kellel ilmnevad haigusele iseloomulikud tunnused (köha, nohu, palavik). Kõigepealt tuleb telefoni teel nõu pidada oma perearstiga, helistada perearsti nõuandeliinil 1220 või hädaabinumbril 112. 

Alates 17.03 peavad kõik Eestisse tulijad jääma isolatsiooni (täpsem info Välisministeeriumi kodulehel https://vm.ee/et).

 • Regionaalhaigla palub tungivalt kergemate viirushaiguste tunnustega EMO-sse mitte pöörduda.

Kergemate viirushaiguste sümptomitega pöörduge perearsti poole või konsulteerige perearsti nõuandetelefonil 1220, välismaalt helistades +372 634 6630.

 • 5. märtsist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld. 
  Regionaalhaigla

​​Kuna Eestis on märgatavalt tõusnud hooajaliste viiruste, sealhulgas gripi levik, kehtestas Regionaalhaigla alates neljapäevast, 5. märtsist haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu.

Haigla jälgib olukorda pidevalt ning annab teada, kui patsientide külastamine on taas võimalik.

 • Peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele!

Alates 17.03 kl 12.00 peatame pakkide vastuvõtmise haiglas viibivatele patsientidele. See on vajalik, et kaitsta nõrga immuunsusega patsiente ning haigla töötajaid. Täname mõistva suhtumise eest!

 • Regionaalhaigla koostööpartneritel ja nende töötajatel tuleb allkirjastada juhis ja kinnitus. 

 

Regionaalhaigla on võtnud kasutusele ennetusmeetmed, et tagada patsientidele ja töötajatele võimalikult ohutu töö- ja ravikeskkond. Haigla koostööpartneritel ja nende töötajatelel on kohustus allkirjastada juhis ja kinnituskiri, mille leiate SIITKinnituskiri tuleb enne tööülesannete täitmisele asumist esitada vahetule kontaktile Regionaalhaiglas. Iga töötaja kohta peab olema eraldiseisev kinnitus.

Peep_Talving.png

 • Regionaalhaigla meedias: 

 

Intervjuu prof Peep Talvinguga koroonavalmidusest Eestis. Saatelõik on järelvaadatav SIIT

 

Intervjuu haigla infektsioonikontrolli talituse juhi Mait Altmetsaga kaitsevahendite ja ravimite tarnetõrgetest. Saatelõik on järelvaadatav SIIT.

 

Intervjuu ravitöö direktori Helis Pokkeriga isolatsioonis püsimise vajalikkusest. Saatelõik on järelvaadatav SIIT.

 

 

 

Palume järgida Terviseameti juhiseid seoses COVID-19 levikuga, info Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee/et/uuskoroonaviirus

 

Riigi_infotelefon.jpg
kuidas_saan_hoida_ennast_ja_teisi_est.png
   
mida_saan_ettevottena_teha_oma_tootajate_ja_klientide_kaitsmiseks_viiruste_perioodil_est.png
meede_2_meetrit.png