Arendusprojektid

Uuendusmeelse meditsiinikeskusena kerkivad Regionaalhaiglas aina enam esile arendus-­ ja innovatsioonitegevused. Meie eesmärk on olla teerajaja Eesti tervishoius. Tegeleme patsiendi teekondade analüüsimise ja seeläbi tervishoiuteenuste arendamisega. Taotleme ka välisrahastust erinevate innovatsioonialaste projektide elluviimiseks.

 Innovatsiooniprojektid:

  • Vähiravi teekonna patsiendikeskne kujundamine
  • Co-designing Healthcare
  • Terve ruum 
  • Insuldipatsiendi ühtne raviteekond 

 

Vähiravi teekonna patsiendikeskne kujundamine
Ministeeriumite algatatud projekt „Vähiravi teekonna patsiendikeskne kujundamine“ tõi kevadel 2019 haiglale arendusettepanekud, mida oleme samm-sammult käima lükanud ning millega jätkame ka edaspidi. Tänaseks oleme piloteerimas õde-nõustaja iseseisva vastuvõtu teenust, oleme loonud esmakordselt keemiaravile tulevale patsiendile teenust tutvustava video ja alustanud toitumisalaste vähipaikme spetsiifikast sõltuvate infomaterjalide koostamist. 

 

teadus_ja_arendus_-_vaiksem1.jpg

Co-designing Healthcare 
Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli ja Eesti Kunstiakadeemiaga korraldasime 2019. aasta kevadel teenusedisaini projekti Co-designing Healthcare, kus üliõpilased kujundasid tihedas koostöös klinitsistidega viiele patsienditeekonnale tulevikuvisiooni. Sellest projektist on nii mõnigi ettepanek teoks saanud. Näiteks on ortopeedilistel haigetel nüüdsest päevakirurgias koheselt operatsiooni järgselt tagatud füsioterapeudi konsultatsioon.

 

 

Terve ruum
2019. aasta sügisel otsis Regionaalhaigla ja Eesti Kunstiakadeemia ühisprojekt „Terve ruum“ viise, kuidas muuta rangete nõuete ja efektiivsuse surve all olevat haiglakeskkonda inimsõbralikumaks. Sisearhitektuuri ja tootedisaini tudengid käsitlesid kahte teemat: päevakirurgiat ja päevaravi. Analüüsiti, kuidas senine ruum psühholoogiliselt mõjub ja mil moel mõjutavad materjalid ruumikogemust.  

 

teadus_ja_arendus_2.jpg

Insuldipatsiendi ühtne raviteekond
2019. aasta sügisel käivitusid Haigekassa innovatsioonifondist rahastatavad insuldipatsientide raviteekonna arendusprojektid Lääne-Tallinna Keskhaiglas, Ida-Viru Keskhaiglas, Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Regionaalhaiglas. Insuldipatsiendi ühtse raviteekonna pilootprojekt annab võimaluse arendada välja sujuv ja terviklik raviteekond, mille keskmes on patsiendi huvid ja vajadused. Projekt lõppeb 2022. aasta alguses.