1. juulist muutub parkimine Regionaalhaigla Mustamäe korpuse juures tasuliseks

30.06.2009

1. juulist muutub parkimiskorraldus Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse (J. Sütiste 19) territooriumil. Regionaalhaigla esine ja külgmine parkla muutuvad tasuliseks parkimisalaks. Vajadusest korrastada parkimist ning võimaldada haigla patsientidele, külalistele ja töötajatele võimalikult mugav juurdepääs Regionaalhaigla Mustamäe korpusesse otsustati kaasata parkimise korraldamiseks sellele spetsialiseerunud ettevõtte. Haigla viis parima teenuse pakkuja leidmiseks läbi hanke, mille võitis OÜ Citypark Eesti. Haigla juhatuse liikme Eve Karmo sõnul on tasulisele parkimisele üleminek sundkäik olukorras, kus haiglal puuduvad rahalised võimalused piisaval hulgal parkimiskohti välja arendada.

Parkimiskorraldus muutub alates 1. juulist
Külastajatel ja patsientidel on 1. juulist võimalik oma sõiduk parkida haigla esise tee servas või haigla külgmises parklas. Külastajad hakkavad parkima samadel alustel Lastehaigla klientidega ehk 1 tund tasuta, selleks tuleb märkida parkimiskellal või kirjutada pabersedelile parkimise alustamise kellaaeg ning asetada auto armatuurlauale nähtavale kohale. Iga järgmine algav tund parkimist maksab 10 krooni.
Päevapilet (24 tundi) maksab 50 krooni, 5 päeva pilet 200 krooni ning 10 päeva pilet 350 krooni. Parkimine on tasuline kõikidel nädalapäevadel ööpäev läbi.

Kuidas maksta?
Parklatesse paigutatud piletiautomaatidest on võimalik sularaha eest soetada vajalik parkimispilet, mis tuleb asetada auto armatuurlauale. Piletiautomaat aktsepteerib 5, 10, 25 ja 100 krooniseid kupüüre ja 1 krooniseid münte.
M-PARKIMINE – parkimistsoon CP20
Kui mobiilsideoperaatoriga on sõlmitud parkimise teenuse leping, siis saab parkimise eest tasuda mobiiltelefoniga. Parkimise alustuseks tuleb saata SMS numbrile 1902 sisestada auto number tühik ning parkimistsooni tähis CP20 nt 123 ABC CP20. Parkimise lõpetamiseks helistada numbrile 1903. Parkimise alustamise SMS tasu on 5 krooni.

Juunikuu jooksul paigaldas Citypark parkimisala opereerimiseks vajalikud liikluskorraldusvahendid: tähistas sissesõidud parklatesse liiklusmärkide ja suunavate infotahvlitega ning varustas parkimistsooni tasulise parkimiskorralduse alase informatsiooniga. Citypark on kooskõlastanud parkimist korraldavad viidad ja liiklusskeemid Tallinna Transpordiametiga.
Operaator tagab parklates ja parkimiskorral heakorra sh hoiab teekatteid puhtana. Parkimiskorra rikkujatele väljastatakse leppetrahv ning jämedalt parkimiskorda eiravad sõidukid teisaldatakse. Parkimiskontrolör viibib territooriumil tööpäeviti kella 8-19, pisteliselt teostatakse kontrolli ka puhkepäevadel ja pühadel.

Parkimise info ja klienditugi CItyparki infotelefonilt 673 5000 või park@citypark.ee