Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, Ukraina suursaadik Viktor Krõžanivski ja Ukraina delegatsiooni juht Pavel Gorinov.

Ukraina tervishoiuspetsialistid tutvusid Eesti tervishoiukorraldusega

27.04.2017

Neljapäeval, 27. aprillil külastas Regionaalhaiglat ligi 50-liikmeline Ukraina tervishoiuekspertide delegatsioon. Delegatsiooni liikmete hulgas oli nii haiglajuhte, kohalike omavalitsuste tervishoiukorralduse eest vastutavaid spetsialiste kui ka erinevate valdkondade arste. Külalisi huvitas meie haigla töökorraldus ja -tingimused, kasutatavad seadmed ja tehnoloogiad, samuti tunti huvi e-lahenduste vastu Eesti tervishoius.
Kohtumise avasõnad ütles Ukraina suursaadik Viktor Krõžanivski, kes tunnustas kõrgelt Eesti tervishoiusüsteemi ja väljendas heameelt kahe riigi koostöö üle tervishoius. "Eesti ja Ukraina on varemgi tervishoiualast koostööd teinud. Mul on hea meel, et koostöö jätkub ning olete tulnud tutvuma Eesti tervishoiusüsteemiga ning Regionaalhaiglaga," sõnas suursaadik oma pöördumises.
Regionaalhaiglat ja e-lahendusi tutvustasid haigla juhatuse esimees Agris Peedu ja haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas. Pärast ülevaadet tutvusid külalised haigla erinevate osakondadega.