Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Tasulised laboriuuringud

laborimeditsiin.png
Regionaalhaigla Mustamäe korpuse polikliinikus nr 9 saab kiiresti, mugavalt ning taskukohaste hindadega erinevaid vereanalüüse anda ja enda tervist kontrollida. Meil on võimalik tellida üksikuuringuid, laboriuuringute pakette ja laboriarsti konsultatsiooni.

Broneerige aeg läbi digiregistratuuri, telefoni teel või kohapeal. Lisainfot on võimalik saada infotelefonil 617 1049, uuringute tellimist ja vastuste saamist puudutavate küsimuste osas saab lisainfot telefonil 617 1163 või 5270465.

Milliseid teenuseid pakume?
Et püüda paremini vastata patsientide soovidele, pakume 3 erinevat võimalust:

  • Üksikanalüüsid. Patsient teab täpselt, millist uuringut soovib tellida. Näiteks kontrollida vere glükoosi- või kolesteroolisisaldust, marevaanravil olevad inimesed oma INR väärtust jne. Need patsiendid saavad ilma saatekirjata pöörduda Regionaalhaigla polikliiniku registratuuri nr 9. Registratuuri töötaja vormistab tasulise tellimuse, patsient saab uuringu eest tasuda samas registratuuris kas sularahas või pangakaardiga ja vastavalt kokkuleppele registratuuri töötajaga tuleb kas ise vastusele järgi või lepitakse kokku elektroonne vastuse edastamine, eelistatult krüpteeritult. Uuringute tulemusi soovitame konsulteerida oma raviarstiga.
  • Kindlad uuringute paketid. Sellised paketid on mõeldud inimestele, kes soovivad kontrollida konkreetseid tervisenäitajaid. Meie laboriarstid on välja töötanud spetsiaalsed analüüside paketidLINK, mis sisaldavad teatud haiguste kahtlusel tehtavaid esmaseid laboriuuringuid. Uuringule tulekuks ei ole vaja saatekirja, tuleb pöörduda polikliiniku registratuuri nr 9 ja tellida enda valitud uuringute pakett. Registratuuris toimub tellimine ja teenuse eest tasumine sarnaselt nagu  üksikanalüüside tellimisel. Uuringute tulemusi soovitame konsulteerida oma raviarstiga.
  • Laboriarsti konsultatsioon. Konsultatsioon on mõeldud inimestele, kes soovivad tellida uuringuid teatud kaebuste tõttu, kuid vajavad eelnevalt arsti konsultatsiooni esmaste laboriuuringute väljavalimiseks. Sel juhul soovitame laboriarsti konsultatsiooni (maksumus 36 eurot), kus on võimalik selgitada patsiendi pöördumise põhjus ja valida koos patsiendiga välja esmased laboriuuringud. Konsultatsioone pakuvad väga suure kogemusega laboriarstid. Uuringute järel seletavad laboriarstid tulemused lahti. Hinnangu võib anda kirjalikult e-maili teel, telefonitsi või järelkonsultatsioonil. Hinnangu saamise meetod lepitakse kokku esimesel visiidil. Laboriarsti hinnang kuulub esmase visiidi hinna sisse ja lisakulutusi see patsiendile kaasa ei too.

Kui palju laboriuuringud maksavad?
Kõikide laboriuuringute maksumus vastab kehtivas Eesti Haigekassa hinnakirjas toodud maksumusele. Proovivõtu eest eraldi tasu ei võeta. Ka pakettide maksumus kujuneb vastavalt pakettides sisalduvate laboriteenustele.
Laboriarsti tasuline konsultatsioon maksab 36 eurot, sisaldab laboriuuringute eelset konsultatsiooni ja hilisemat tulemuste selgitamist vastavalt arsti ja patsiendi vahelisele kokkuleppele, kas kordusvisiidil, e-maili teel või telefonikonsultatsiooni vormis.

Millal ja kuidas saab vastuse?
Enamikele uuringutele saab vastuse järgmisel tööpäeval. Osade uuringute puhul saab vastuse nädala jooksul, näiteks Chlamydia pneumoniae, IgG/IgM jne. Täpsema info leiate pakettidest.
Vastuse saamise võimalused:
Üksikuuringud ja laboriuuringute paketid – saadame krüpteeritult e-mailile või anname paberkandjal registratuurist 9 kaasa. Sobiva viisi saab kokku leppida tasuliste uuringute tellimisel registratuuris 9.
Laboriarsti tasuline vastuvõtt – vastused saadame krüpteeritult e-mailile, anname kaasa registratuurist nr 9 või soovi korral annab need paberkandjal laboriarst. Uuringute kommentaarid saab vastavalt kokkuleppele kas kordusvisiidil, kirjalikult e-mailile või telefonikonsultatsiooni vormis.

Valik meie pakette:
Terviseisundi laboratoorne uuring
D-vitamiini uuring
Aneemiauuring
Suhkruhaiguse laboratoorne hinnang
Marevanravi jälgimine
Südamepuudulikkuse uuring
Neerufunktsiooni laboratoorne hinnang
Maksafunktsiooni laboratoorne hinnang
Viirushepatiitide markerid
Aneemia põhjuste laboratoorne hinnang
Kilpnäärme seisundi laboratoorne hinnang
Liigesepõletiku võimaliku põhjuse laboratoorne hinnang
Puukborrelioosi laboratoorne hinnang 
Kopsuinfektsioonide võimaliku põhjuse laboratoorne hinnang
Seksuaalsel teel levivate infektsioonide laboratoorne hinnang

Laboriuuringud annavad hea võimaluse saada ülevaade enda terviseseisundist. Tule ja kontrolli tervist!

Dr Marge Kütt
Laboratooriumi juhataja