Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla vaheline koostööleping

31.10.2005

28. oktoobril allkirjastati SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli vaheline koostööleping, mis käsitleb koostööd õppetöö, teadus- ja arendustegevuse ning õdede täiendkoolituse korraldamisel.

Regionaalhaigla IV sügiskonverentsil allkirjastasid SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits kahe asutuse vahelise koostöölepingu. Lepingus on pooled seadnud ühisteks eesmärkideks aidata kaasa Eesti meditsiini ja tervishoiu arengule ning toetada valdkonna aregnut ning poliitika ja õigusaktide väljatöötamist.

Juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul on Regionaalhaigla üheks õppe- ja praktikabaasiks nii arsti- kui ka õenduserialadel kõrgkooldes õppijatele.

"Selleks, et kõrgkoolid teaksid meie vajadusi ja meie teaksime nende ootusi, on pidev ja tihe koostöö oluline," märkis Allik. Haigla juhatuse esimees lisas, et ühtsed eesmärgid ja nende täitmiseks kavandatud projektid on esimeseks etapiks koostöö arendamisel.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits märkis, et kõrgkoolil on oluline roll ja vastutus elanikkonna tervisekäitumise kujundamisel ning tervishoiutöötajate koolitamisel. "Tulenevalt uutest nõudmistest ja vastutusest on koostöö praktikabaasidega ja tööandjatega üheks olulisemaks valdkonnaks, mille abil kool oma tegevusega ühiskonna ootused täidaks," märkis Ernits.

Lepingu raames kavandatakse koostööd õppetöö korraldamisel, kuhu kaasatakse erialapraktikuid. Vastastikuste koolituste ja arendutegevuste kaudu integreeritakse teooria- ja praktikaõpe. Täiendkoolituse valdkonnas kavandatakse kõrgkooli õppejõudude praktilist täiendamist Regionaalhaiglas ja haigla töötajate täiendkoolitust Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis. Edaspidi kavandatakse ka koostöö rakendusuuringute ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Eelmisel aastal sõlmis Regionaalhaigla koostöölepingu Tallinna Tehnikaülikooliga.