Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Sisehaiguste konverentsil tutvustati uusi diagnostika- ja ravivõimalusi

05.10.2017

6.oktoobril toimub Põhja-Eesti Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku IX kliiniline konverents, kus tutvustatakse sisemeditsiini uudiseid nii diagnostika kui ravi vallast. Traditsiooniliselt kogunevad sisemeditsiini arengute üle arutlema sisearstid, perearstid ja teiste erialade kolleegid ning õendustöötajad.

Regionaalhaigla sisehaiguste kliinik on sisehaiguste konverentse korraldanud juba alates 2006. aastast. „Meditsiin areneb tänapäeval kiiresti. Peame oluliseks edasi anda sisemeditsiini ja sellega haakuvate erialade uudiseid,“ ütles Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juhataja dr Merike Luman ja lisas:“Konverentsil tutvustame uusi diagnostika- ja ravivõimalusi.“ Konverentsi teemade seas käsitletakse muu hulgas kardiovaskulaarseid haigusi, reumatoidartriiti, somatoformseid häireid, töötervishoidu ja palju muud. Jutuks tulevad ka suhlemisteemad.

Eraldi tähelepanu on pööratud õendustöötajaid huvitavatele teemadele. Konverentsil osalevad õed, õde-nõustajad, füsioterapeudid, logopeedid jt spetsialistid, kel on oluline roll raviprotsessis. „Parima ravitulemuse saavutamiseks on oluline koostöö eri meeskonnaliiikmete vahel,“ ütles Regionaahaigla sisehaiguste kliiniku õendusjuht Nadeźda Doronina. „Koostöö tõhustamine õendustöötajate ja arstide vahel on üks selle konverentsi oluline eesmärk,“ lisas Doronina. Õdede sessioon käsitleb laia valikut teemasid enesekehtestamisest ja emotsioonidest, seljavalust ja unehäiretest koduste kontaktnakkuste teemani.

Konverents toimub Tallinnas Viru konverentsikeskuses.