Seminar "Kui palliatsioon oleks ravim..."

21.09.2014

Põhja-Eesti Regionaalhaigla palliatsiooniteenistus kutsub perearste ja -õdesid, eriarste ning õdesid seminarile KUI PALLIATSIOON OLEKS RAVIM... reedel, 3. oktoobril 2014 Põhja-Eesti Regionaalhaigla A-korpuse suur saal (J. Sütiste tee 19, Tallinn).

11.00-11.20    REGISTREERIMINE ja tervituskohv
11.20-11.30    Avasõnad, sissejuhatus

11.30-12.15    Suhtlemisest patsientidega, halva uudise edastamisest patsienti toetaval viisil.
Dr Martin Leiper, Consultant in Palliative Medicine, Hon. Senior Lecturer, University of Dundee. Ettekanne ja diskussioon on inglise keeles
Teemad

• Halb uudis on halb uudis
  • Halb kommunikatsioon võib olla kaebuste peamine põhjus
  • Tõe rääkimine ja usaldus tervishoiutöötaja ja patsiendi vahel
  • Palliatiivne ravi nagu iga muu ravi ja teraapia mõjub kõige paremini usalduslikus ja suhtlemisele avatud keskkonnas
  • Halbade uudiste sensitiivselt edastamise meetod (Buckman model – SPIKES)
  • Prognoosi puudutavatele küsimustele vastamine
  • Toimetulek eitamisega
  • Perekonnaga vastasseisu sattumise vältimine

12.15-13.00        Palliatiivravi/ onkoloogia õe võtmeroll patsientide ravi ja toetuse järjepidevuse tagamisel: töö haiglas, kogukonnas ja perekonnas. Norra süsteem ja praktika.
Siv Ødegård,  Onkoloogia/palliatiivravi õde konsultant, Norra
Ettekanne ja diskussioon norra keeles järeltõlkega eesti keelde

13.00-13.45       Hingehoid raske haigusega patsientide ja nende pereliikmete toetamisel.
Dr Kirsti Aalto, Haiglakaplanaadi direktor, psühhoterapeut, Helsingi.
Ettekanne ja diskussioon inglise keeles

13.45-14.00       Küsimused-vastused. Kokkuvõte

Seminaril osalemine on tasuta. Osalejatele väljastatakse koolitustunnistus.

Vajalik eelregistreerimine! Seminaril osalemiseks täitke palun hiljemalt 30. septembriks ELEKTROONILINE REGISTREERIMISVORM

Info ja kontakt: Lilian Liiväär, lilian.liivaar@regionaalhaigla.ee