Külalisdelegatsioon Karolinska Ülikoolist

Regionaalhaigla võõrustas külalisi Karolinska Ülikoolist!

12.09.2014

12. septembril külastas Regionaalhaiglat arstitudengite ning õppejõudude delegatsioon Rootsist, Karolinska Ülikoolist.

„Oleme Karolinska Ülikooli  tudengitega Regionaalhaiglas käinud juba alates 2006 aastast, seekord oli aga  tudengite ning õppejõudude huvi Eesti ja Regionaalhaigla vastu läbi aastate suurim,“ rõõmustas delegatsiooni juht, dr Ann-Sofie Backman. Delegatsioonis oli 40 tulevast arsti ning 16 õppejõudu.

Rootslasi üllatas haigla iPalati projekt. „See on väga muljetavaldav, et arstid saavad ravitegevuses kasutada iPade,“ sõnas dr Backman.

Haigla poolt võõrustas külalisi hematoloog dr Edward Laane, kes andis põgusa ülevaate Eesti tervishoiusüsteemi korraldusest ning seejärel suunduti juba Regionaalhaigla arstide saatel majaga tutvuma. Külastati haigla uut polikliinikut, erakorralise meditsiini-, hematoloogia-, radioloogia-, kardioloogia- ja ortopeediakeskusi.

Regionaalhaiglal on hea koostöö nii Karolinska Ülikooli kui ka Karolinska Ülikooli Haiglaga. 2013. aastal sõlmis Regionaalhaigla ühiste huvide leppe Karolinska Ülikooli Haiglaga ning Stockholm Care AB-ga. Tegemist on esimese leppega, mis loob ühenduse Eesti ja Skandinaavia tervishoiusüsteemi vahel.