Rahvusvahelisel e-tervise konverentsil osalejad külastasid Regionaalhaiglat

Regionaalhaigla panustas e-tervishoiu konverentsi kogemuse ja eduka praktikaga

17.10.2017

16.-18. oktoobril  toimus Tallinnas Kultuurikatlas Eesti eesistumise raames kõrgetasemeline e-tervishoiu konverents „Tervishoid digiühiskonnas. Digiajastu meie tervise teenistuses“, kus osales üle 600 delegaadi. Regionaalhaiglal kui e-teenuste aktiivsel arendajal oli konverentsil oluline roll diskussioonide algatajana ja kogemuste vahendajana.

Kolme päeva jooksul külastas Regionaalhaiglat mitu delegatsiooni sh konverentsi üks korraldajatest, rahvusvaheline e-tervise organisatsioon HIMSS Euroopa. Külalised soovisid näha, kuidas Eesti suurim haigla rakendab e-lahendusi ja tehnoloogiat erinevates kliinikutes ja valdkondades. Uuenduslikku iPalati programmi kasutajad kirurgid dr Kahro Tall ja dr Indrek Seire näitasid, kuidas nad igapäevatöös iPalati rakendusega töötavad, samuti tutvuti ringkäigul haiglas e-kiirabi ja erakorralise meditsiini infosüsteemide ning e-radioloogia võimalustega.

„Peame väga oluliseks e-lahenduste võimalikult mitmekülgset ja laialdast kasutust haigla igapäevatöös ja meie e-haigla meeskond töötab tihedas koostöös meedikutega pidevalt uute lahenduste nimel,“ sõnas Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, kes kõrgetasemelisel konverentsil modereeris sessiooni Convergence Roadmap on Interoperability Standards and a Digital Tele Healthcare Protocol.

Peedu sõnul on haigla IT-teenistuse ja meedikute koostööna loodud projektid pidevas kasutuses ning haigla jätkab uute arendusprojektidega. „Senine kogemus näitab, et oleme õigel teel ning  e-lahendused muudavad haiglasisese töökorralduse turvalisemaks, efektiivsemaks ning paindlikumaks. Samas peame jätkuvalt tähelepanu pöörama ka andmekaitsele ja küberturvalisusele.“

E-tervishoiu konverentsil tegi sessiooni - My Medicine, My Way: The Role of Personalized Medicine and Genomics – raames omapoolse ettekande ka Regionaalhaigla meditsiinitehnika teenistuse ja Tervishoiu Pildipanga juht Andrus Paats.

Konverentsile eelnes TTÜ rektori Jaak Aaviksoo  ja Sotsiaalministeeriumi kantsleri Marika Priske juhitud ümarlaud „Citizens’ Health: Connecting innovation-led e-health reforms to get outcomes that matter to patients“, kus ettekandega esines ka Agris Peedu arutledes haiglate võrgustumise edasiste sammude ning võrgustamine ja e-lahendused seoste üle.

Kolmepäevane üritus tõi Tallinnasse kokku Euroopa Liidu poliitikakujundajad, IT- ja tervisesektori esindajad, tervishoiujuhid, arstid ja teadlased üle kogu maailma.