Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu

Regionaalhaigla nõukogu valis haigla juhatuse esimeheks Agris Peedu

27.09.2016

Täna (27.09), toimus Põhja-Eesti Regionaalhaigla korraline nõukogu koosolek, kus valiti uus juhatuse esimees. Nõukogu otsus oli konsensuslik ja uueks juhatuse esimeheks valiti Agris Peedu.
Agris Peedu on olnud Regionaalhaigla nõukogu liige aastatel 2012-2016. Ta on töötanud Rahandusministeeriumis halduspoliitika asekantslerina ja enne seda Maksu- ja Tolliametis ja Kaitsepolitseis. Agris Peedul on magistrikraad Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast. Uus juhatuse esimees asub tööle 1.11.2016.

"Mul on siiralt hea meel, et Regionaalhaigla juhiotsingud on jõudnud lõpule,“ ütles nõukogu esimees Marika Priske. „Tervishoiusüsteem seisab täna tõsiste väljakutsete ees. Regionaalhaigla juhil on seejuures oluline roll ja Agris Peedu kasuks räägib tema kogemus haigla nõukogu liikmena ja suutlikkus Eesti tervishoiusüsteemi arengus kaasa rääkida. Usun, et nõukogu tegi hea otsuse. Soovin Agris Peedule head õnne ja tegusat koostööd Regionaalhaigla inimestega.“

Kokku laekus Regionaalhaigla juhatuse esimehe kohale 15 sooviavaldust. Esimeses voorus valis nõukogu välja seitse inimest, kes juhatuse esimehe konkursil jätkasid. Appi võeti personaliotsingufirma, kes aitas täpsemalt kaaluda kandidaatide sobivust. Personalifirma kohtus kandidaatidega, viis läbi testid, tegi taustuuringu ja intervjueeris soovitajaid. Personalifirma hinnangutele tuginedes valiti lõppvooru kolm haiglajuhiks sobivaimat kandidaati, kellega nõukogu kohtus. Neist kahega jätkas nõukogu läbirääkimisi valiku tegemiseks.

Uue juhatuse esimehe tööle asumiseni täidab juhatuse esimehe ülesandeid Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst dr Andrus Remmelgas.