Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik

Regionaalhaigla nõukogu otsustas Rapla Omavalitsuste Liidu juhatuse ettepanekuga nõustuda

19.02.2015

17. veebruaril arutas Regionaalhaigla nõukogu Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) juhatuse otsust muuta  ROLi ja Regionaalhaigla poolt ühiselt asutatava sihtasutuse asutamislepingu varasemalt kokkulepitud tingimusi. Muudatuse kohaselt peab Rapla haigla viie aasta möödudes tagastama osa haiglale kuuluvast krundist ROL-ile. Regionaalhaigla nõukogu otsustas muudatusettepanekuga nõustuda lähtudes ROL juhatuse esimehe Margus Jaansoni antud selgitustest, et krunt on vajalik Rapla vallale hooldekodu rajamiseks. Muudatus annab ROL-ile suurema kindluse planeeritava avaliku huvi teostamiseks.

Krundi osa tagastamine kohustab Rapla haiglat seal praegu toimivad tegevused (psühhiaatriaosakond ja osa tugiteenuseid) ümber paigutama. Läbirääkimiste käigus välja töötatud kava, kõikide tegevuste koondamisest haigla kahte põhihoonesse, võimaldaks seda ka teostada. Selleks peavad mõlemad asutajad lähiaastatel ühiselt pingutama, et leida Rapla haiglale olulises mahus lisafinantseeringuid.

Regionaalhaigla ja ROL jõudsid möödunud aasta lõpul kokkuleppele, et Regionaalhaigla kaasamiseks Rapla haigla juhtimisse asutatakse koos uus sihtasutus. Regionaalhaigla investeerib uue sihtasutuse sihtkapitali 1,25 miljonit eurot ning ROL annab sihtasutusele üle haigla koos kõigi varade ja kohustustega ehk tervikvarana. Uus kokkulepe muudab varasemat kokkulepet ja kohustab sihtasutust osa krundist hiljem tagastama.

Sihtasutuse asutamisdokumentide allkirjastamist planeeritakse järgmisel nädalal.

Tõnis Allik
Juhatuse esimees