Regionaalhaigla kiirabikeskuse võistkond võitis kiirabivõistlustel karika. Võistkond annab intervjuud Kanal2-le.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse võistkond võitis kiirabivõistluse

19.07.2017

15. juunil võtsid Raplamaal, Toosikannu puhkekeskuses Eesti Kiirabi Liidu kutsemeisterlikkuse võistlustel  omavahel mõõtu 16 kiirabibrigaadi üle Eesti. Kokku osales Regionaalhaiglast kolm brigaadi, võistluse võitis Regionaalhaigla kiirabikeskuse võistkond, kuhu kuulusid brigaadijuht Helen Kärner, õde Ruslan Oja ning autojuht Raimo Veemaa.
"Tunne oli suurepärane, andsime endast parima. Minu jaoks oli see Eestis esimene taoline võistlus, varem olen käinud Poolas ja Tšehhis võistlemas, " kommenteeris Ruslan Oja. Võistlustel oli 8 erinevat sündmuspaika, kus viidi samaaegselt läbi 2 võrdväärset simulatsiooniülesannet.
Võistlejad pidid ennast proovile panema erinevates situatsioonides nagu südame äge koranaarsündroom ja elustamine, abi andmine suurõnnetuse ja raske trauma korral, lapse abistamine õnnetusjuhtumi korral, aga ka vigursõit kiirabiga ning füüsiline võimekus. Eriti kõrged punktid saadi elustamise ning füüsilise võimekuse eest. "Pidime aja peale raamiga mäest üles jooksma, kardiogrammi tegema, haige raamile panema ning  patsiendi mäest alla tooma," rääkis Oja.
Taolised õppused aitavad kiirabibrigaadidel enda oskusi täiendada ning lihvida ja harjutada valmisolekut kriitilise tähtsusega situatsioonideks nagu suurõnnetused ja rasked traumad ning taaselustamine.