Kavatsuste protokolli allkirjastamine Rapla Maakonnahaiglaga

Regionaalhaigla ja Raplamaa Omavalitsuste Liit asutasid sihtasutuse Raplamaa Haigla

02.03.2015

Neljapäeval, 26. veebruaril kirjutasid Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ja Raplamaa Omavalitsuste Liidu (ROL) juhatuse esimees Margus Jaanson alla sihtasutuse Raplamaa Haigla asutamisdokumentidele. Täna, 27. veebruaril kell 14.30 tähistatakse uue sihtasutuse loomist Rapla haigla saalis.

Raplamaa Omavalitsuste Liit, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Rapla Maakonnahaigla juhid allkirjastasid 2014. aasta mais kolmepoolse kavatsuste protokolli, mis oli ametlike läbirääkimiste aluseks Rapla Maakonnahaigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla vahelise koostöö tihendamiseks ning Regionaalhaigla kaasamiseks Rapla haigla tuleviku kujundamisesse.

Läbirääkimiste tulemusena asutasid Regionaalhaigla ja ROL ühiselt Rapla haigla pidamiseks sihtasutuse Raplamaa Haigla, mis võtab haigla üle juba alates 1. märtsist 2015. a.

Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik märkis, et kohalikele inimestele tähendab uue sihtasutuse loomine seda, et tervishoiuteenust osutatakse piirkonnas ka edaspidi ning seda tänases mahus: „Meie eesmärk on, et Rapla maakonna inimestele oleks tagatud eriarstiabi kättesaadavus. Me soovime, et patsiendid saaksid arstiabi esmalt maakonnas ning vajadusel suunatakse nad kiiresti Regionaalhaiglasse.“

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse sõnul on võrgustumise eesmärk olnud tugevdada koostööd piirkondlike suurhaiglate ja kohalike haiglate vahel. „Loodan, et võrgustujate arv kasvab veelgi, sest tahame tagada kättesaadavamat ja kvaliteetsemat eriarstiabi üle Eesti,“ ütles minister ning lisas: „Tänaseks on ühe aastaga võrgustunud kolm üldhaiglat kahe piirkondliku haiglaga. Ettevalmistused ja vajalike kokkulepete saavutamised on olnud ühise koostöö tulemus.“

Uue sihtasutuse viieliikmelisse nõukogusse tuleb kolm Regionaalhaigla ja kaks ROLi esindajat, haiglajuhina jätkab Aivar Tooming.

Fotol: Kavatsuste protokolli allkirjastamine 28. mail 2014.