Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu

Regionaalhaigla ja Rakvere Haigla sõlmisid partnerluslepingu

26.09.2017

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja AS Rakvere Haigla sõlmisid 26. septembril partnerluse raamlepingu. Lepingu eesmärgiks on parandada ravi kättesaadavust patsientidele, tagada tervishoiuteenuste kvaliteet ja kasutada efektiivsemalt selleks vajalikke raviressursse.
„Eesti haiglamaastikul ei tähenda võrgustumine ainult  kontrolliõiguse omandamist üldhaigla üle. Esmatähtis on sisuline ja probleemidele lahendusi otsiv koostöö,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: „Rakvere Haigla on meie jaoks oluline partner Põhja-Eestis ning koostööd tuleb tihendada.“
Regionaalhaigla ja Rakvere haigla koostöö on kestnud juba aastaid. Aastaid on Regionaalhaigla eriarstid teinud vastuvõtte Rakveres ja Lääne-Viru patsiendid saanud kõrgema etapi ravi  Regionaalhaiglas. „Senine aastatepikkune koostöö on jõudnud nüüd ka lepinguni ning mul on väga hea meel, et saame koos Regionaalhaiglaga pakkuda Rakvere ja Lääne-Virumaa patsientidele tervikuna veelgi laiemalt raviteenuseid,“ ütles Rakvere Haigla juhatuse liige Ain Suurkaev.
Haiglatevaheline partnerlusleping avab võimaluse koostööks kõigis neis valdkondades, mida partnerid vajalikuks ja võimalikuks peavad. See ei puuduta vaid personali- ja ravikorralduse küsimusi. Haiglad näevad võimalusi ravimite, seadmete ja muude kaupade ning teenuste ühishangetes, transpordiküsimuste efektiivsemas lahendamises, digilahenduste paremas kasutamises.
Partnerluslepingu täitmise kulgu hakkavad jälgima haiglate juhid regulaarsetel kohtumistel. Sisuline koostöö peaks jõudma tasemeni, et spetsialiste ei segaks haiglatevahelised juriidilised piirid.