4JUL14TP77.JPG

Regionaalhaigla annab laulu- ja tantsupeolistele välihaiglates arstiabi

04.07.2014

30. juunist on Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse 40 meedikut – arstid, õed ja abilised – ametis laulu- ja tantsupeolistele arstiabi andmisega. Mõlemal peo peaväljakul ehk Kalevi Staadionil ja Lauluväljakul on avatud välihaiglad, mis toimivad tavalise haigla erakorralise meditsiini osakonna põhimõttel.

Erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novak rõhutab, et peole tulevad inimesed teeksid ka enda poolt kõik, et pidu viperusteta sujuks. Selleks oleks vaja piisavalt puhata, korralikult süüa ja juua, kanda mugavaid jalatseid ning lõõskava päikese puhul kindlasti kanda peakatteid ja kasutada nii UVB kui UVA kiirguse eest kaitsvaid päikesekaitsekreeme. "See aasta on tõepoolest päike millegipärast kuri! Väga palju pöördumisi on näo ja kaela piirkonna pindmiste põletustega. Paljudel tantsupeolistel on suurest treeningkoormusest liigeste (põlve ja hüpeliigese) valusid. Villidest ja rakkudest rääkimata," võtab dr Novak teema kokku.

Kalevi Staadionil on avatud kaks välihaiglat ning Lauluväljakul üks haigla. Välihaiglad on igakülgselt komplekteeritud, sh ka elustamisvahenditega, ning mehitatud professionaalsete ja kogenud meedikutega. Kergemate ehk selliste terviseprobleemidega, mis ei vaja täiendavaid uuringuid, saab abi kohapeal. Näiteks laulukaare all avatud 20 voodikohaga välihaiglas käis eelmisel, 2011. aasta laulupeol nädala jooksul abi saamas kokku 1109 pidulist. Kellel on selline terviseprobleem, mis vajab täiendavaid uuringuid ning mida kohapeal pole võimalik lahendada, saadetakse edasi haigla erakorralise meditsiini osakonda.

Foto: Albert Truuväärt

Loe ka Laulu- ja tantsupeo uudiskirja 8. mai 2014