NAS2015.jpg

Regionaalhaigla andis täna välja 2015. aasta Noore Arsti Stipendiumid

27.05.2015

Noore Arsti Stipendiumi komisjon vaatas läbi kõik esitatud taotlused ning lähtudes Noore Arsti Stipendiumi statuudist valis välja selleaastased stipendiaadid. Arvestades erialade arenguprioriteete ja -plaane, otsustati välja anna 6 stipendiumi summas 13 055 eurot.

27. mai infotunnis andsid haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas ning Grand Man 2014 dr Jaan Tepp üle 2015. aasta Noore Arsti Stipendiumid.
Käesoleval aastal pälvisid stipendiumi järgmised noored tohtrid:

Dr Natalja Igumenova (diagnostikakliiniku radioloog) – osalemiseks kursusel GALEN Advanced Course on Oncologic Imaging Lissabonis. Kursuse korraldaja European School of Radiology.

Dr Merit Kudeviita (psühhiaatriakliiniku psühhiaater) – osalemiseks 168. Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsiooni aastakonverentsil Torontos ning bariaatrilise kirurgia tööga tutvumiseks sealses haiglas.

Dr Villem Teder (kirurgiakliiniku ortopeed) – osalemiseks mikrokirurgia-alasel koolitusel „XVII Mikrokirurgian kurssi“ ja enese täiendamiseks Tampere Ülikoolihaigla käekirurgia osakonnas.

Dr Olga Koroljov (anestesioloogiakliiniku anestesioloog) – osalemiseks täiendkoolitus-kongressil The European Society of Regional Anaesthesia and Pain Therapy 34th Annual ESRA Congress.

Dr Karl-Gunnar Isand (kirurgiakliiniku arst-resident) – osalemiseks praktikal Lõuna-Aafrikas Kaplinna Ülikooli Groote Schuuri haiglas.

Dr Eve Härma (anestesioloogiakliiniku anestesioloog) – enese täiendamiseks Kopenhageni Ülikooli Kliinikumis maksapatoloogiatega seotud anestesioloogia ja intensiivravi alal.

Esimesed stipendiumid noorte arstide ravi- ja arendustegevuse toetamiseks andis Regionaalhaigla välja 2005. aastal.

Fotol: Regionaalhaigla ülemarst dr Andrus Remmelgas, dr Natalja Igumenova, Regionaalhaigla Grand Man 2014 dr Jaan Tepp, dr Olga Koroljov, dr Karl-Gunnar Isand ja Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik.