Koostöö Pärnu Haiglaga

Pärnu Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmisid koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks

29.08.2014

Pärnu Haigla ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmisid 29. augustil koostööleppe keemiaraviteenuse osutamiseks Pärnu Haiglas.

„Pärnumaa Vähiühing ja Pärnu Haigla on pikemat aega otsinud võimalusi kuidas pakkuda vähipatsientidele süsteemset ravi oma elukohale võimalikult lähemal. Näiliselt lihtne ja iseenesest mõistetav eesmärk on suurt täpsust ja spetsiifilist oskusteavet nõudev ning tehniliselt keerukas ettevõtmine. Selliseid projekte saab ellu viia vaid koostöös. Oleme väga tänulikud Regionaalhaigla kolleegidele, kes on meile appi tulnud ja meie mure oma südameasjaks võtnud,“ sõnas Pärnu Haigla juhatuse esimees Urmas Sule.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikme – haigla ülemarsti Andrus Remmelgase sõnul lähtub kahe haigla vaheline tehniliselt suhteliselt keerukas koostööprojekt eeskätt patsientide huvidest „Projekti eesmärgiks on kergendada füüsiliselt ja psühholoogiliselt koormavat raviprotsessi onkoloogilistele haigetele ja nende lähedastele, tuues selle kvaliteetse raviteenusena Pärnumaa haigete elukohale maksimaalselt lähedale,“ märkis dr Remmelgas.

Koostööleppe pidulik allkirjastamine toimus 29.08. Pärnu Haigla konverentsisaalis. Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt allkirjastas koostööleppe juhatuse esimees Tõnis Allik ja Pärnu Haigla poolt juhatuse esimees Urmas Sule.

Koostööleppe kohaselt alustatakse Pärnu Haiglas alates sügisest keemiaraviteenuste osutamist onkoloogia erialal ambulatoorselt ja päevaravis. Kahe partnerhaigla vaheline koostöö hakkab toimuma nii, et raviks sobivate patsientide selektsioon ja sobiva raviskeemi valik toimub regionaalhaiglate vähiravi konsiiliumides ja infusioonravi viiakse praktiliselt läbi Pärnu Haiglas juba olemasolevates ambulatoorsetes vastuvõtu kabinettides ning päevaravi osakonnas spetsiaalselt koolitatud protseduuriõdede poolt PERH-i keemiaravi arsti supervisiooni all.