EMO_sissepaas.JPG

Libeduse tõttu on EMOs väga palju abivajajaid

16.01.2015

Uuendatud 16.01.2015 kell 12.00

Eile hommikust (15.01.2015) kuni täna hommikuni (16.01.2015) pöördus Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda (EMO) kokku 240 patsienti, kellest 40 (16,67 %) vajasid edasist haiglaravi. Erinevate traumadega pöördujaid oli 80, neist 42 patsiendil oli pöördumise põhjuseks libeduse tõttu kukkumine.

Erakorralise meditsiini keskuse juhataja dr Vassili Novaki sõnul oli ka eilne päev EMOs äärmiselt töine ning seda just erinevate traumadega abivajajate osas. Dr Novak lisab: “Traumadega pöördumisi oli ööpäevas kokku 80 ning neist 42 juhul oli trauma põhjuseks libeduse tõttu kukkumine ning seda nii nn isepöördujate kui ka kiirabiga toodute osas. Eile oli pöördumisi küll pisut vähem kui üleeile, mil pöördumisi oli kokku kogunisti 106. Sellele vaatamata oli meie personalil väga tihe tööpäev, sest abivajajaid oli väga palju ning tuvastati nii erinevaid käe-, jala-, selja- kui ka puusatraumasid. Keskmiselt pöördub EMOsse ööpäevas 55 traumadega patsienti.“

Abivajajate rohkuse tõttu on ooteajad EMOs muutunud pikemaks. Keskuse juhataja palub kõigil EMOsse pöördujail arvestada suurema ajakuluga, sest vaatamata EMO meedikute pingutustele on enne diagnoosimist ning ravi määramist vajalik teha ka uuringud ja analüüsid, mille tegemiseks ja analüüsimiseks kulub samuti aega. Dr Novak täpsustab: “Ooteaeg arstini võib olla kuni kolm tundi, millele lisandub uuringutele ja protseduuridele kuluv aeg ca 2-3 tundi“

Muutuvate ilmaoludega, mil sulailm vaheldub külmakraadidega on meie tänavad muutunud erakordselt libedaks ning dr Novak palub olla liiklemisel väga ettevaatlik nii autojuhtidel kui ka jalakäijatel.

Erakorralise meditsiini osakonda pöördujatel palume arvestada, et kriitilises seisundis haigeid teenindatakse väljaspool üldjärjekorda ning kergemas seisundis haigete ootejärjekorrad võivad seetõttu pikeneda.

***

14.01.2015 hommikust kuni 15.01.2015 hommikuni pöördus Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda (EMO) kokku 232 patsienti, kellest 42 (18,1 %) vajasid edasist haiglaravi. Erinevate traumadega pöördujaid oli kogunisti 106, neist 65 patsiendil oli pöördumise põhjuseks libeduse tõttu kukkumine.

***

13.01.2015 hommikust kuni 14.01.2015 hommikuni pöördus Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda (EMO) kokku 239 patsienti, kellest 43 (18 %) vajasid edasist haiglaravi. Erinevate traumadega pöördujaid oli 76, neist pooltel oli pöördumise põhjuseks libeduse tõttu kukkumine.