Avaleht     In English
   Otsi
Sisukord Teabenõue  
Õige aeg kontrollida sünnimärke Tagasi

25.04.2011

4.-16. maini korraldavad vähiühendused ja nahaarstid üle Euroopa teavituspäevi, mille fookuses on naha pahaloomulised kasvajad, eelkõige melanoom. Reedel, 6. mail toimub Põhja-Eesti Regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskuses „Melanoomi heategevuslik teavituspäev“.

Regionaalhaiglas korraldatava teavituspäeva eestvedaja üld- ja onkokirurgia keskuse juhataja Jüri Teras tutvustab: „6. mail on meie polikliinikus kella 9-16ni võimalik konsulteerida kirurgide ja nahaarstiga probleemsete sünnimärkide teemal. Me ootame konsultatsioonile patsiente, kes märkavad, et nende kehale on lisandunud uudiskoldeid või pigmendilaike, mis on hakanud, kas kiiresti kasvama või on muutnud värvi, ja on ebakorrapärase servaga, sügelevad või veritsevad.“ Dr Teras selgitab: „Konsultatsiooni käigus vaatab spetsialist probleemsed haiguskolded üle ning kahtluse korral on võimalik koheselt broneerida aeg nahaarsti vastuvõtule. Meie eesmärk on kiirendatud korras nõustada patsiente probleemsete ja neile muret tekitavate sünnimärkide suhtes.“

Keskuse juhataja sedastab, et melanoomi kaasaegne ravi on multimodaalne, see tähendab, et vajadusel tuleb kasutada kombineeritult nii kirurgilist kui ka keemia- ja kiiritusravi, lisaks on ülioluline kaasaegsel tasemel diagnostika. „Regionaalhaiglas on olemas pikaaegsed kogemused nahavähi raviks ning välja on arendatud kõik vajalikud valdkonnad kompleksseks ravitegevuseks,“ lisas dr Jüri Teras. 

Regionaalhaigla konsultatsioonidele said patsiendid  eelnevalt registreeruda. Kuna huvi oli väga suur, siis on tänaseks registreerimine lõppenud.  

Probleemsete sünnimärkide korral palume broneerida aeg nahaarstile, kas registratuuri numbril 617 1049, 617 2964 või digiregistratuuri vahendusel.

Melanoom on naha pahaloomulistest kasvajatest kõige agressiivsem ja kiiremini arenev ning esineb sageli just noorematel inimestel. Melanoomi uusi haigusjuhte esineb Eestis igal aastal keskmiselt 7 mehel ja 14,5 naisel 100 000 inimese kohta. Euroopa keskmine uute haigusjuhtude esinemine on 12 juhtu 100 000 inimese kohta. Mittemelanoomseid pahaloomulisi nahakasvajaid esineb igal aastal Eestis 44 mehel ning 65 naisel 100 000 inimese kohta.